Yayınlanma Tarihi:

Terziköy Kaplıcası

Şehir stresinden uzaklaşmak ve kafa dinlemek isteyen herkesin bir numaralı adresi olan, doğal güzellikleri ve yemyeşil bitki örtüsüyle ünlü Karadeniz, aynı zamanda şifa dağıtan kaplıcaları ile sağlık turizmi bakımından zengin kaynaklara sahiptir.

Amasya kaplıca ve şifalı suları söz konusu olduğunda Terziköy Kaplıcası akla ilk gelen adrestir.

50.000 metrekareden biraz daha büyük yeşil bir alanda kurulu olan kaplıcanın civarındaki Roma Dönemi kalıntıları ise Terziköy Kaplıcası’nın o dönemden bu yana kullanıldığına işaret etmektedir.

Su sıcaklığı 39.5 ℃ olan kaplıca civarında günübirlik veya daha uzun sürelerde konaklamaya uygun işletme seçenekleri mevcuttur. Bu tesislerde kaplıca hizmetlerinden başka güzel vakit geçirmenizi sağlayacak çok sayıda rekreatif faaliyet mevcuttur.

Terziköy Kaplıcası Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Dejeneratif eklem rahatsızlıkları, tansiyon hastaları, kadın hastalıkları, romatizma ve buna bağlı ağrılar, sinir sistemi rahatsızlıkları, deri hastalıkları, astım nöbetleri, beslenme bozuklukları, mide, bağırsak, idrar yolu rahatsızlıkları.

Terziköy Kaplıcası Nerededir? Nasıl Gidilir?

Amasya’ya bağlı Çivi köyünde bulunan Terziköy Kaplıcası’na, şehir merkezinden kalkan Çivi köyü servisleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Amasya Otelleri

Gözlek Kaplıcası

Gözlek Kaplıcası gerek tesis gerekse de ulaşım kolaylığı bakımından ziyaretçilerin sıklıkla tercih ettiği ve popülerliği gün geçtikçe artan bir şifalı kaynaktır. Konaklama tipi olarak çok sayıda seçeneğin bulunduğu tesiste uzun süreli kalabileceğiniz gibi günübirlik gezi şeklinde de bu şifalı su kaynağından faydalanabilirsiniz.

Gözlek Kaplıcası Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Sıcaklığı 39.5℃ olan kaplıca suyunun şifa sağladığı hastalıklar şunlardır: Nevralji, astım hastalığı, siyatik sinir ağrıları, kadın hastalıkları, eklem rahatsızlıkları, tansiyon problemleri ve romatizmal problemler.

Gözlek Kaplıcası Nerededir? Nasıl Gidilir?

Amasya şehir merkezine 15 km mesafede bulunan Gözlek Kaplıcası’na şehir merkezinden kalkan Çivi köyü servisleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Amasya kaplıca ve şifalı suları söz konusu olduğunda akla ilk gelen adresler bunlardı. Diğer şehirlere ait kaplıca ve termal oteller için blog bölümümüzdeki “termal turizm” kategorisini kontrol etmeyi unutmayın.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Amasya Otelleri