Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Yaz Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Balıkesir Koca Seyit Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Deniz Keyfi
  • Doğa Yürüyüşü
  • Termal Turizm
Ne Yenir
Ne Yenir
  • Deniz Mahsulleri

Akçay'da Ne Yapılır?

Akçay'da Görülmesi Gerekenler Akçay'da Görülmesi Gerekenler

akcay-tahtakuslar-etnografya-galerisi
Tahtakuşlar etnografya galerisi

Bir şaman köyü olarak bilinen Tahtakuşlar köyünün kültürel ögelerini barındıran etnografya galerisini mutlaka gezmelisiniz.

akcay-kazdagi-milli-parki
Kazdağı milli parkı

Türkiye’nin en büyüleyici milli parklarından biri Kazdağları Milli Parkı’dır.

akcay-antandros-antik-kenti
Antandros antik kenti

Edremit Körfezi’nin çevresindeki en büyük antik kent olan Antandros’un köklü geçmişi MÖ 1200 yılına kadar dayanıyor.

akcay-kazdaglari
Kaz Dağları

Efsanelere konu olan Kaz Dağları bünyesinde barındırığı birbirinden etkileyici doğal güzellikle kendine hayran bırakıyor.

akcay-saka-cim-plaji
Saka Çim plajı

Oldukça merkezi bir konumda bulunan plaj bölgesinde keyifli bir gün geçirebilir, romantik bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

akcay-sarikiz-heykeli
Sarıkız Heykeli

Akçay sahilinde bulunan Sarıkız Heykeli, Kazdağları efsanesi ile ünlenen ilçenin sembol yapısıdır.

akcay-altinkum-plaji
Altınkum plajı

Altın rengi kumlarına ve pırıl pırıl suyuna hayran kalacaksınız.

akcay-sutuven-selalesi
Sütüven Şelalesi, Akçay

Gözlerinizi alamayacağınız efsanevi bir şelaleyle tanışmaya hazır olun.

akcay-sahinderesi-kanyonu
Şahinderesi Kanyonu

Avrupa’nın en büyük kanyonlarından biri olan Şahindere Kanyonu doğa sporlarının en popüler adresi.

akcay-hasanboguldu-goleti
Hasanboğuldu Göleti

Ağaçlar altında, buz gibi bir suda serinleme keyfini yıllarca hafızalarınızdan silemeyeceksiniz.

Kaz Dağları'ndan Bir Esinti

Bol oksijenli havası, termal suları ve tertemiz denizleriyle ünlü Akçay hem tatilin tadını çıkarıp hem de yepyeni yerler keşfetmek için en güzel adreslerden biri.

Akçay’ın birbirinden keyifli ve Mavi Bayraklı plajları aslında Edremit Körfezi’nin bir parçasından oluşuyor. En güzel plajı olan Altınkum Plajı, sığ ve taşlık yapıdan oluşan, serin sulara sahip bir plajdır. Gün boyu denizin keyfini çıkardıktan sonra kafelerde vakit geçirebilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Akçay’da Gezilecek Yerler

Akçay’ın gezilecek hemen hemen her yeri sahil şeridinde bulunur. Kordonda deniz havası eşliğinde yapacağınız yürüyüşler ve içeceğiniz kahveler bir ömür hafızanızdan silinmeyecek

Doğasıyla yerli ve yabancı turistleri kendine çeken bu beldede yaz tatilinizi Kaz Dağları ziyaretiyle birleştirebilirsiniz. Sarıkız efsanesini temsilen Akçay merkezinde bulunan Sarıkız heykelini görebilirsiniz.

Akçay’a 15 dakika mesafede bulunan Hasanboğuldu Göleti ve Sütüven Şelalesi’ni ziyaret ederek ülkemizin sahip olduğu en benzersiz doğa harikalarına da tanıklık edebilirsiniz.

Akçay’ın en önemli tarihi alanı olan Antandros Antik Kenti tarih boyunca Yunan, Pers, Roma, Sparta ve Büyük Makedonya gibi krallıklara ev sahipliği yapmış bir kenttir.

MS 541 yıllarında terk edilen kent Türk topraklarında yer alan en önemli antik kentlerden sayılıyor. Akçay’a 17 kilometre mesafede yer alan Antandros Antik Kenti’ni ziyaret etmenizi ve dünya tarihine şahitlik etmenizi tavsiye ederiz.

Kaz Dağları’nın Yeşili ve Ege’nin Mavisi

Termal kaynakları ve şifalı havası sayesinde astım rahatsızlığı olanlar başta olmak üzere birçok kişi Akçay’a tedavi amacıyla da gelmektedir. Güre Kaplıcalarında günübirlik ya da uzun süreli bir termal tatil planlayabilir, böbrek, cilt, kireçlenme başta olmak üzere pek çok rahatsızlığınıza şifa bulabilirsiniz.

Dağlardan ve denizlerden arta Mavi bayraklı bu plajlarda gün boyu keyif yapabilir, kalan vakitte kordonda sıra sıra dizilmiş kafelerde yemek yiyebilir ve çay keyfi yapabilirsiniz.

Akçay’ın Lezzetleri

Akçay’da sizi en çok yoracak şey sınırsız meze tabakları arasındaki seçim yapma mesainiz olacak. Eşsiz Ege mutfağı ve taze deniz ürünleriyle muhteşem bir lezzet şöleni yaşatıyor.

Akçay Otelleri

Akçay tatilinizi geçirebileceğiniz birbirinden güzel otel ve pansiyon seçenekleri yer alıyor. Konaklama seçeneklerini incelemek ve fırsatları görmek için hemen tıklayın.

Akçay Nerededir? Nasıl Gidilir?

Balıkesir’e 198 kilometre uzaklıkta bulunan Akçay’a şehir merkezinden doğrudan otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Bazı firmaların büyük şehirlerden Akçay’a doğrudan seferleri de bulunuyor.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster