Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Yaz Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Milas Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Deniz Keyfi
  • Kültürel Gezi
  • Doğa Yürüyüşleri
Ne Yenir
Ne Yenir
  • Deniz Mahsulleri

Bembeyaz Evleri ve Yel Değirmenleriyle Ünlü Gümüşlük

Kentleşmeden olabildiğince uzak, huzurlu bir Bodrum tatili geçirmeye var mısınız? Kültür ve sanata düşkün insanların uğrak noktası olan Gümüşlük, yazarların, oyuncuların, müzisyenlerin de gözde tatil beldesidir.

Gümüşlük’te konaklama seçenekleri oldukça çok olmasına rağmen bol yıldızlı lüks oteller yerine genellikle bahçeli butik pansiyonlar yaygındır.

Kaynaklara göre Gümüşlük Helenistik Dönemde İskender tarafından kuşatılmaya çalışılmış, Brütüs’ün ise Roma Döneminde ise Roma İmparatorluğu’na karşı karargah olarak kullanılmıştır.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Gümüşlük Gezilecek Yerler

Tavşan Adası, diğer adıyla Asar Adası Gümüşlük’ün en güzel yerlerinden biridir. Gümüşlük kıyısının hemen yanında bulunan Tavşan Adası’na kıyıdan kumlar üzerinden yürüyerek gidilebilmektedir.

Mydos antik Kenti’nin bulunduğu Tavşan Adası’na antik Kral Yolu ile denizin içinden yürüyerek ulaşım sağlanabiliyor. Bu heyecan dolu yol, sular altında kalan Mydos Antik Kenti’nin su üstünde kalan nadir bir kısmıdır.

MÖ 640 yılında, Anadolu tarihinin en eski medeniyetlerinden biri olan Lelegler tarafından kurulmuş Mydos Antik Kenti’ni de ziyaret edebilirsiniz. Kentin pek çok kısmı sular altında kalmış olsa da büyülü atmosferi hala sürmektedir.

Tavşan Adası’nı gezmenin yanı sıra manzarasında suyun içindeki masa ve sandalyelerde unutulmaz bir akşam yemeği de yiyebilirsiniz.

Gümüşlük’e gelmişken Bodrum’un diğer güzel beldeleri olan Torba, Turgutreis ve Türkbükü’ne de gidebilir, Bodrum’un güzel koyları’nı inceleyerek tatil rotanızı güncelleyebilirsiniz.

Gümüşlük’te Denize Girilecek Yerler

Doğal bir liman görünümünde olan Gümüşlük Halk Plajı bu özelliğine rağmen çoğu zaman dalgalı olan bir sahildir. Balık restoranlarının bolca bulunduğu Plaj son derece temiz ve bakımlıdır.

Halk plajı belediye işletmesinde bir plaj olduğu için ücretsiz kullanabileceğiniz şezlong ve şemsiyelerden faydalanabilir, mükemmel bir deniz keyfi sürebilirsiniz.

Gümüşlük’te Yapılacak Aktiviteler

Günümüzde sanat galerisi olarak kullanılan Eklisia Kilisesi, bugün çeşitli etkinliklere ve konserlere ev sahipliği de yapıyor. Etkileyici bir mimariye sahip olan bu tarihi kiliseyi mutlaka gezmelisiniz.

2004 yılından beri düzenlenen Müzik Festivali’ne de katılarak unutulmaz bir klasik müzik şöleni yaşayabilirsiniz.

Gümüşlük’ün bir diğer popüler aktivitesi ise tekne turlarıdır. Turlara katılarak veya tekne kiralayarak Ege sularının en gözalıcı koylarında yüzme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Gümüşlük, doğa yürüyüşleri için de oldukça elverişli bir tatil seçeneğidir. Gümüşlük Limanı’ndan başlayıp Bayraktepe’ye doğru yapacağınız doğa yürüyüşleri büyüleyici Gümüşlük manzarası ile sonuçlanıyor.

Bodrum merkezinde bulunan Bodrum Kalesi ve Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’ni de mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Gümüşlük Nerededir? Nasıl Gidilir?

Bodrum merkezine 22 kilometre mesafede yer alan Gümüşlük’ün Milas Havalimanı’na uzaklığı ise ortalama 45 dakikadır. Bodrum Otogarından kalkan minibüslerle de yarım saatte ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gümüşlük Otelleri ve Konaklama Rehberi

Gümüşlük’te konaklayabileceğiniz en uygun pansiyon ve otel seçeneklerini incelemek için hemen tıklayın.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster