Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Yaz Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Dalaman Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Deniz Keyfi
  • Huzurlu Tatil
Ne Yenir
Ne Yenir
  • Deniz Mahsülleri
  • Organik Ürünler

Kaş'ta Ne Yapılır?

Kaş'ta Görülmesi Gerekenler Kaş'ta Görülmesi Gerekenler

kas-kaputas-plaji
Kaputaş Plajı

Güzelliği dünyaca ünlü olan Kaputaş Plajı masmavi sularıyla tatilcilerin gönlünde taht kuruyor.

kas-kalkan
Kalkan

Kaş’ın en güzel tatil beldesi olan Kalkan’da unutulmaz bir yaz tatili geçirebilirsiniz.

kas-demre
Demre

Batık kent kalıntıları arasında yüzme fırsatı sunan Demre tarihi ve doğal güzellikleri iç içe barındıran büyüleyici bir ilçedir.

kas-xanthos-antik-kenti
Xanthos Antik Kenti

Kaş’ın en önemli tarihi alanlarından biri olan kent UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde de yer almaktadır.

kas-aslanli-lahit
Aslanlı Lahit

Kaş’ın merkezinde yer alan görkemli lahit, Kaş’ın sembolü haline gelmiş büyüleyici bir tarihi eserdir.

kas-patara-antik-kenti
Patara Antik Kenti

Antik tiyatrodan mezarlara pek çok uygarlığa ait eserleri görebileceğiniz antik kentin geçmişi MÖ 8. yüzyıla dayanıyor.

kas-marina
Kaş Marina

Akşam yemeklerinden konserlere pek çok eğlenceyi bir arada bulacağınız Kaş Marina’yı mutlaka görmelisiniz.

kas-akcagerme-plaji
Akçagerme Plaji

Mavi bayraklı Akçagerme Plajı hem sığ hem de ılık sularda yüzmeyi sevenler için mükemmel bir adres.

kas-buyuk-cakil-plaji
Büyük Çakıl Plajı

Yeşil ve mavinin en güzel buluşma noktalarından biri olan Büyük Çakıl Plajı’nın serin sularına kendinizi bırakabilirsiniz.

kas-kalekoy-limani
Kaleköy Limanı

Yarısı sular altında kalan tapınak ve anıtların arasında yüzme deneyimi yaşamak isterseniz Kaleköy Limanı’nı mutlaka görmelisiniz.

Birbirinden Güzel Koylar

Kaş’ta deniz suyu Antalya’nın genelinden biraz daha serin ve burada tatil yapmak için gelirken bir deniz ayakkabısı edinmeniz iyi olacaktır çünkü çoğu sahil taşlardan oluşmakta. Kaş’ta her sahile ayrı bir kitap yazılabilir.

En bilinenleri; Kaputaş, Patara, Akçagerme ve Kekova’dır. Kaputaş plajı ani derinleşme yapısına sahipken, Akçagerme sahili diğerlerine oranla daha sığ ve ılıktır. Suyu içme suyuna benzetilir.

Kaş Otelleri

Uzun senelerdir hem yerli hem yabancı turistin tercih ettiği bir adres olan Kaş’ta konaklama tesisleri oldukça gelişmiştir. Hayalinizdeki oteli bulmak için hemen tıklayınız.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Mavinin Her Tonu

12 kilometre uzunluğundaki Patara Plajı sarı ve ince kumuyla meşhurdur. Dilerseniz orta çağ hamamları ve kiliselerinin üzerinde, tapınakların arasında da yüzebileceğiniz bir yer var. 

Dilerseniz orta çağ hamamları ve kiliselerinin üzerinde, tapınakların arasında da yüzebileceğiniz bir yer var. Yüzyıllar önce yaşanan depremler sonucu su altında kalmış olan Kekova’daki Batık Kent’i tercih edebilirsiniz. 

Eğlence Dolu Bir Tatil

Halk plajlarının yanında restoranla birleşmiş beach clublar bulmanız da çok kolay. İskele sistemindeki işletmelerden direkt olarak suya da girebiliyorsunuz.

Tatilin olmazsa olmazı gece hayatını ve dansı seviyorsanız Kaş’ta seçenekleriniz sınırsız. Denize sıfır lounge clublardan sokağa dizilmiş tahta sandalyelerden oluşan salaş barlara kadar her geceye uygun, her tarz eğlence mekanı mevcut.

Yazı İple Çekeceksiniz

Kalabalık çarşısındaki tezgahlarda satılan tropik meyvelerden balık ekmeğe kadar canınızın çektiği veya merak edip tatmak istediğiniz birçok yiyeceği kolaylıkla bulma fırsatınız var.

Restoranları ve meyhaneleri ise oldukça kaliteli. Kaş’ın eğlenceli ve huzurlu bir yaşantısı olduğu, kalabalık sokaklarda yüzlerce ayak arasında sere serpe uyuyan kedilerden anlaşılıyor. 

Olağanüstü Doğal Güzellikler

Kaş’ın büyük tarihi üçlüsü Patara Antik kenti, Saklıkent Kanyonu ve Mavi Mağara, bilgisayar oyunlarındaki fantastik doğa güzelliklerini andırıyor. Kaş dönüşü gözlerinizi kapattığınız an aklınıza gelecek ilk görüntülerin buraya ait olacağına bahse varız.

Kaş Ulaşım Rehberi

Kaş’a gitmek Dalaman Havalimanı’ndan servis veya transfer araçları ile 2 saat sürmekte ve Antalya havalimanından da ulaşım mümkün. Antalya’dan minibüsle, havaşla veya Antalya Otogardan Fethiye otobüsleriyle ortalama 3.5 saat sürecek bir yolculuk ile ulaşabilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster