Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Yaz Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Antalya Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Plaj Keyfi
  • Golf
  • Doğa Gezileri
  • Su sporları
Ne Yenir
Ne Yenir
  • Deniz Mahsülleri

Belek'te Ne Yapılır?

Belek'te Görülmesi Gerekenler Belek'te Görülmesi Gerekenler

belek-aspendos-su-kemerleri
Aspendos Su Kemerleri

Aspendos Antik Kenti’nin en önemli eserlerinden olan su kemerlerleri, 2. yüzyılın en etkileyici mühendislik sistemlerindendir.

belek-perge-antik-kenti
Perge Antik Kenti

Helenistik Dönem boyunca dünyanın en zengin ve güzel şehirlerinden biri olan Perge’yi sizleri kendine hayran bırakacak.

belek-kadriye-beach
Kadriye Beach

Belek’in en güzel doğal güzelliklerinden biri olan Kadriye Beach hem deniz keyfi hem de doğa yürüyüşü yapmak için benzersiz bir yerdir.

belek-halk-plaji
Belek Halk Plajı (Belek Beach Park)

Konserlere ve sportif etkilenliklere de ev sahipliği yapan Belek Halk Plajı, Belek’in en güzel mavi bayraklı plajları arasındadır.

belek-golf-sahalari
Belek Golf Sahaları

Dünyanın dört bir yanından yalnızca golf yapmak için insanların akın ettiği Belek’in golf sahaları görüntüsüyle de insanları büyülüyor.

belek-saat-kulesi
Belek Saat Kulesi

Beldenin merkezinde yer alan tarihi Saat Kulesi, Belek’in sembol yapılarından biridir.

belek-the-land-of-legends
The Land of Legends

Ünlü sanat yönetmeni Franco Dragone imzası taşıyan bu büyüleyici otel, Türkiye’nin en büyük eğlence ve yaşam parkıdır.

belek-aspendos-koprusu
Aspendos Köprüsü

260 metre uzunluğundaki bu etkileyici köprü, 4. yüzyıla ait en önemli tarihi eserlerdendir.

belek-aspendos-antik-kenti-ve-tiyatrosu
Aspendos Antik Kenti ve Tiyatrosu

Anadolu’da günümüze ulaşmış en sağlam tiyatro olan Aspendos’u mutlaka ziyaret etmelisiniz.

belek-zeytintasi-magarasijpg
Zeytintaşı Mağarası

Tesadüf eseri ortaya çıkarn Zeytintaşı Mağarası 8 milyon yaşında görkemli bir doğal güzelliktir.

Yaz Aylarının Değişmez Adresi Belek

Yoğun geçen kış sezonunun ardından cıvıl cıvıl bir tatili hak ettiğinizi düşünüyorsanız gelmeniz gereken yer tam da burası.

Türkiye’nin en sıcak noktalarından biri olan Belek’i daha sakin ve serin zamanlarında ziyaret etmek isterseniz Nisan veya Eylül’ü tercih etmenizi öneririz. 

Kumunun ince yapısı ve sığ deniziyle Belek Halk Plajı’nı veya nispeten daha sakin olan, içerisinde çocuk parkı da bulunan Boğazkent Halk Plajı’nı çok seveceksiniz. 

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Herkes İçin Eğlence Noktası

Mimarı ünlü sanat yönetmeni Franco Dragon olan ve  Türkiye’nin en büyük yaşam ve eğlence parkı olarak tescillenen Land of Legends da Belek’te bulunuyor! Yani tatile geldiğinizde sıkılmak söz konusu bile değil.

Belek’te yemek yemek de bir o kadar keyifli. Geleneksel Türk mutfağının yanında Akdeniz mutfağının en lezzetli seçeneklerini bulabileceğiniz, formuna dikkat etmek isteyenler için de zorluk çıkarmayacak bir tatil yeridir. 

Tarihi ve Kültürel Güzellikler Sizleri Bekliyor

Görülecek tarihi yerlerin başında Helenistik Döneme ait, Yunan Matematikçi Pergeli Apollionus’un memleketi olan Perge Antik Kenti geliyor ve bu kent UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde de yer alıyor. 

Belek’in tarih turizmine de büyük katkısı olan Aspendos su kemerleri, 15 metre yüksekliğinde muhteşem mühendislik örneklerinden biri. 

Hoşgörü Bahçesi ya da bir diğer adıyla Dinler Bahçesi; üç semavi dinin bir araya getirilmesi amacıyla inşa edilen kendine has bir yapıdır. Belek’in simgesi haline gelen bu bahçe; bir cami, bir kilise ve bir sinagogtan oluşuyor. Tatilinizde görmenizi mutlaka tavsiye ederiz.

Dünyaca Ünlü Golf Sahaları

Belek’i dünyaca ünlü yapan bir diğer özelliği de golf sahalarıdır. Uluslararası birçok golf turnuvasına ev sahipliği yapan Belek’te dünyanın en büyük turnuvalarından bazıları oynanmaktadır. Sadece golf oynamak için bile gelebileceğiniz bir adres.

Belek Tatil Aktiviteleri

Golf sahalarında keyifli vakit geçirmek dışında kano, rafting, su kayağı gibi su sporları da yapabilirsiniz. Bunlardan en yaygını parasailingtir.

Hem fiziksel aktiviteyi hem de tarihi geziyi birleştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Hristiyanlığın yayılmasında büyük köprü görevi gören Aziz Paul Yolu’nda trekking için yerinizi ayırtın. 

Caretta Caretta Yuvalarına Dikkat

Belek’te çocukluk yıllarınızda gittiğiniz izci kamplarını anımsatacak aktivitelerle dolu bir tatil geçireceksiniz. Bunlardan en heyecan verici olanı da doğru zamana denk getirdiğiniz caretta caretta yumurtalarının kırılma günleri. Yavruların suyla buluşma töreni için de yerinizi ayırtın. 

Belek Tatilinde Gezilecek Yerler

Kurşunlu şelalesi, Kral Havuzu, Köprülü Kanyon Milli Parkı Belek’in ünlü doğa harikalarındandır. Masmavi sularıyla doğal havuz oluşturan bu yerleri mutlaka görmelisiniz, hayran kalacaksınız. Tabi bunlar yalnızca ilk akla gelenler. 

Belek Ulaşım Rehberi

Belek’e iki havaalanından da ulaşmak mümkün. Antalya Havalimanı’ndan 1 saatte, Gazipaşa Havalimanı’ndan ise 2 saatte gelebilirsiniz. 

Belek Oteller

Turizm açısından son derece gelişmiş bölgede her zevke ve bütçeye hitap eden Belek otelleri mevcuttur. Tüm seçenekler için tıklayınız.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster