Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Yaz Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Antalya Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Plaj Keyfi
  • Kültürel Geziler
Ne Yenir
Ne Yenir
  • Deniz Mahsülleri
  • Yöresel Zeytinyağlılar

Masallar Kadar Güzel Bir Tatil Beldesi

Adını Düden Şelalesi sebebiyle Roma mitolojisindeki ırmak perisinden alan Larunda(Laranda, Lara) mutlaka görmeniz gereken doğal güzellikleriyle size masalsı bir tatil fırsatı sunuyor.

40 metre mesafeden Düden çayının döküldüğü bu görkemli doğa harikasının en güzel yanlarından biri temiz havasıdır. İster manzaraya karşı isterseniz de hemen yakınındaki mesire alanlarında restoran ya da piknik alanlarında yiyip içebilir güzelliğin tadını çıkartabilirsiniz.

Lara Otelleri

Bölge turizmin başkenti Antalya’nın kalbinde yer aldığı için konaklama adına neredeyse sınırsız seçeneğiniz mevcuttur. Sizi cezbeden şey nedir? Çadır kampı mı? Her şey dahil otel mi? Siz sadece kararınızı verin, aradığınız tüm konaklama seçenekleri burada.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Kelimenin Tam Anlamıyla Altınkum Plajı

2000 metre uzunluğuyla Türkiye’nin en uzun kumsalı olan Lara Plajı diğer Adıyla Altınkum Plajı da burada bulunmaktadır. Kızılçam ağaçları arasında yer alan, incecik kumlara sahip bir sahildir. Hayalini kurduğunuz güneşlenme seansını burada keyifle gerçekleştirebilirsiniz.

Sıcak suyu ve beyaza yakın kumuyla diğer ünlü plajı ise İnciraltı Plajı’dır. Denizin mavisi dört tondan meydana gelmekte olup adeta bir havuzu andırmaktadır. 

Lara Gezilecek Yerler Listesi

Ziyaret edilmesi gereken en görkemli tarihi alanlardan biri, kökenleri MÖ 1200’e, Hititler’e kadar uzanan Perge Antik Kenti’dir. 

Taze deniz ürünleri ve yöresel zeytinyağlılar ağırlıklı olmak üzere tadı damağınızdan aylarca ayrılmayacak yemekler tadacaksınız. Yani tatilinize lezzet durakları ekleyerek kendi mini gastronomi turunuzu yapabilirsiniz.

Eğlence mekanları oldukça kaliteli ve keyiflidir. Tüm Lara’yı baştan sona gezmek için 24 saat ayırmanız yeterli olacaktır ama daha fazla vakit geçirmek isteyeceğinize eminiz.

Lara’ya Ulaşım Seçenekleri

Antalya Havalimanı’ndan Lara’ya tramvay, otobüs veya servis ile yarım saatte varabilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster