Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Yaz Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Milas Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Deniz Keyfi
Ne Yenir
Ne Yenir
  • Deniz Mahsülleri

Masal Gibi Bir Koy

Muğla, sahip olduğu sayısız güzellikler ve tatil bölgeleri ile ülkemizin önde gelen turizm adresleri arasındadır. En büyüleyici güzelliklerinden biri olan Akbük de bunlardan biridir.

Akbük Koyu herkesin kış boyu hayalini kurduğu tatili tam anlamıyla yansıtıyor. Gökova Körfezi’ne bağlı cennet koylardan biri olan koyu bu kadar meşhur kılan özelliklerinin başında ise suyun berraklığı geliyor.

Akbük’ün yalnızca kıyısında değil, boyunuzu geçen yerlerinde dahi suyun dibini çıplak gözle gayet net görebiliyorsunuz. Başta biraz taşlık olan denizde biraz ilerlediğinizde ise sizi yumuşacık kumlar karşılıyor.

Azmak Nehri’nin suyundan da nasibini alan bu muhteşem koyda yüzmek inanılmaz bir deneyim olacak. Merkezi konumda yer aldığı için ulaşımın da oldukça kolay olan bölgede deniz son derece durgundur.

Bu sebeple yelken ve kürek sporcularının da vazgeçilmezidir. Denizin maviliği ve ormanın yeşilliği ile büyüleyen tatil yeri huzurlu bir mola isteyenler için en güzel adrestir.

Sit alanı ilan edilen bu cennet bölgede neredeyse hiç beton yapı bulunmuyor. Kuş sesleri ve esen rüzgarla baş başa kalabileceğiniz Koy’da bu sessizliği delecek tek şey sazlıkların arasından ansızın çıkagelen kaz aileleri olacaktır.

Pansiyonların müşterilerine ait ayrılmış kısımlar dışında bir de halk plajı olarak kullanılan kısım bulunuyor. Halk plajında tuvalet ve soyunma kabini gibi imkanlar yer alıyor. Akbük’te, kafe, restoran ve market gibi işletmeler konusunda sıkıntı yaşamazsınız.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Akbük’te Kamp

Akbük’te çok büyük otellerin bulunmaması avantajlardan biri. Akbük konaklamalarınızda denize sıfır pansiyonları, bungalov evleri ve kamp alanlarını tercih edebilirsiniz.

Hatta tam bir kamp cennetidir demek yanlış olmaz çünkü Akbük Koyu civarında birbirinden güzel pek çok kamp işletmesi bulabilirsiniz. Bu alanlar dışında bireysel olarak çadır kurmanın yasaklanmış.

Akbük’te Yapılacaklar

Muhtemelen tüm gününüzü yüzerek geçirmek isteyeceğiniz Akbük Koyu’nda kano kiralayarak küçük bir gezintiye çıkabilirsiniz. Yakın konumda bulunan Akyaka’ya giderek Azmak Nehir turlarında muhteşem doğa fotoğrafları çekebilirsiniz.

Akbük Nerededir? Nasıl Gidilir?

Muğla merkeze 48, Akyaka’ya 25 kilometre mesafede yer alan koyun büyük bölümü Didim’de kalsa da aslında Muğla’nın Menteşe ilçesine bağlıdır.

En yakın havalimanının Milas Havalimanı olduğu Akbük’e, Akyaka’dan kalkan dolmuşlarla da ulaşım sağlayabilirsiniz.

Akbük Otelleri ve Konaklama Seçenekleri

Akbük’te konaklayabileceğiniz en uygun pansiyonlar ve Akbük civarındaki otelleri incelemek için hemen tıklayın.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster