Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Doğa Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Dalaman Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Doğa Yürüyüşü
  • Rafting
  • Treking

Tüm Dünyanın Gözdesi

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde yer alan Saklıkent Milli Parkı, büyük kısmı Fethiye’de bulunurken, bir kısmıyla Kaş’a da uğramış bir cennet.

Özünde bir milli park olan Saklıkent Kanyonu, kaynağını Akdağlar’dan alan Eşen Çayı’nın bir hediyesidir. Uzunluğu 18 kilometreyi bulan görkemli kanyon o kadar yüksek ki bazı kısımları güneş dahi görmüyor.

Saklıkent Kanyonu’nun ilginç bir bulunuş hikayesi de var. 1988’de bir çoban tarafından tesadüfen bulunmuş olan yer, adını da bu hikayeden almaktadır.

16 mağara barındıran kanyonun şiddetli suyu sebebiyle içerisinde sürekli ilerlemek mümkün değil. Bu yürüyüş için deniz kıyafeti ve lastik ayakkabılar giymek size avantaj sağlar. Hiç olmazsa yanınızda yedek kıyafetler bulundurmalısınız.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Çok Çeşitli Aktivite Seçenekleri

Ziyaretçiler yamaçlara kurulmuş tahta bir köprüden, kanyonu keyifle gezebiliyor. Dilerseniz treking turlarına katılarak hem tarihi yerleri görebilir hem de kanyonun gizli derinliklerini keşfe çıkabilirsiniz.

Yalnızca yürüyüş değil bu çağlayanı doyasıya hissedeceğiniz rafting sporunu da tercih edebilirsiniz. 45 dakika, 1.5 saat, 3 saat olarak üç farklı çeşidi bulan sporda deneyimli eğitmenlerle heyecanı yakalayabilirsiniz.

Zipline, gün batımı turu, bungee jumping de bu macera dolu seçenekler arasında. Serinlemeye bire bir olan bu kanyonun bizce en güzel zamanları ise yazın en sıcak günleri.

Saklıkent Kanyonu Nerededir? Nasıl Gidilir?

Fethiye merkeze 45 km uzaklıkta bulunan Saklıkent Kanyonu’na Fethiye Otogarından Saklıkent dolmuşları ile 1 saatte ulaşabiliyorsunuz. En yakın havalimanı olan Dalaman Havaalanı ile mesafesi ise araçla 1.5 saat.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster