Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Yaz Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Milas-Bodrum Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Deniz Keyfi
  • Kültürel Geziler
  • Gece Hayatı
Ne Yenir
Ne Yenir
  • Deniz Mahsülleri
  • Bodrum Mantısı
  • Dünya Mutfağı

Bodrum'da Ne Yapılır?

Bodrum'da Görülmesi Gerekenler Bodrum'da Görülmesi Gerekenler

bodrum-akvaryum-koyu
Bodrum Akvaryum Koyu

Gümbet ve Bitez arasında yer alan benzersiz koyda yüzmenin tadına doyamayacaksınız.

bodrum-cennet-koyu
Cennet Koyu

Bodrum’un cennet köşelerinden biri olan Cennet Koyu, yeşillikler için gizli bir doğa harikasıdır.

bodrum-tuzla-kus-cenneti
Bodrum Tuzla Kuş Cenneti

Büyüleyici flamingoları gözlemleyebileceğiniz Tuzla Kuş Cenneti’nde 125 kuş türü yaşıyor.

bodrum-gumusluk-plaji
Gümüşlük Halk Plajı

Bodrum’un en sakin plajlarından biri olan Gümüşlük Halk Plajı, en güzel mavi bayraklı plajlar arasındadır.

bodrum-bitez-plaji
Bitez Plajı

Meyve bahçeleriyle bezeli pırıl pırıl bir plaj olan Bitez Plajı sığ sularıyla insanları cezbediyor.

bodrum-zeki-muren-sanat-muzesi
Zeki Müren Sanat Müzesi

Yaşamının son dönemlerini bu eşsiz beldede geçiren usta sanatçı Zeki Müren’in evinde sergilenen eşyalarını, ödüllerini ve arabasını görebilirsiniz.

bodrum-sualt-arkeoloji-muzesi
Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi

Türkiye’nin tek sualtı müzesi olan Müze’de, benzersiz denizcilik eserlerini ve gemi kalıntılarını görme fırsatınız bulunuyor.

bodrum-torba-koyu
Torba Koyu

Tamı tamına yedi adet mavi bayrak kazanmış olan Torba Koyu sizleri büyüleyecek.

bodrum-kissebuku-koyu
Kissebükü Koyu

Deniz keyfini inziva ile birleştirmek isteyenler Kissebükü Koyu’na mutlaka gitmeli.

bodrum-orak-adasi
Orak Adası

Tekne turlarının uğrak noktası olan Orak Adası aynı zamanda Bodrum’un en güzel dalış noktalarından biridir.

Ege'nin Bir Numaralı Tatil Noktası

Şarkılara ve şiirlere bolca konu olmuş Bodrum, aynı zamanda birçok önemli sanatçının da memleketidir. Aylarca süren şehir ve iş hayatının ardından Bodrum’un girişinde beliren mavilikler bu doğa harikası ilçenin habercisidir.

Sanat Güneşi Zeki Müren’den referanslı bu yerde dört mevsimin de keyfi başkadır.

Bodrum Otelleri

Söz konusu Bodrum olduğunda konaklama seçenekleri neredeyse sınırsızdır ve tamamen tercihinize kalmıştır. Lüks otellerden butik otellere, tekne konaklamalarına kadar seçeneğiniz mevcuttur. Tüm seçeneklere aşağıdaki butondan ulaşabilirsiniz.

Nerede konaklarsanız konaklayın sıcacık bir karşılamayla karşılaşacağınıza emin olabilirsiniz çünkü Bodrum’un girişinde Halikarnas Balıkçısı olarak anılan yazar Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın şu dörtlüğüyle karşılaşacaksınız:

Yokuş başına geldiğinde
Bodrum’u göreceksin,
Sanma ki sen
Geldiğin gibi gideceksin.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Birbirinden Güzel Bodrum Koyları

Bodrum’da tüm sahilleri görmek istediğiniz takdirde on günden fazla süreye ihtiyacınız olacaktır. Her biri ayrı güzellikte denizleri kartpostalları aratmayacak bir huzura ve duruluğa sahiptir.

Bitez, Akyarlar, Meteor, Gümbet, Aspat, Kissebükü Koyu, Mazıköy, Kargı Koyları en sık tercih edilenler arasında. Ilık su sevmeyenler için, en sıcak günlerde bile serin kalan Bodrum denizi doğru adres.

Yalıkavak’ın plajları ise sık ve elverişli rüzgar aldığından yelkenli su sporları için tercih sebebidir. Özellikle çocukların en keyif aldığı sahil olan Torba’nın denizi ve sahili tamamen kumdan oluşmaktadır. Suyu ise diğer sahiller nazaran daha ılıktır.

Eğer özel aracınız yoksa şehir içindeki yoğun dolmuş hatları sayesinde de halk plajlarına ve diğer bölgelere ulaşım sağlayabilirsiniz

Dünya Harikalarından Bir Tanesi: Halikarnas Mozolesi

Kültürel geçmişinin böylesine zengin olduğu bir yerde, MÖ 9. yüzyılda yaşamış bir Bizans İmparatoru ile aynı denizde yüzmüş, Roma İmparatoru Alexander Severus ile aynı kumlarda bronzlaşmış olacaksınız.

Dünyanın yedi harikasından biri olan Halikarnas Mozolesi, tarihi 3000 yıla kadar uzanan bu beldede bulunmaktadır. Bodrum limanından yürüme mesafesiyle kolaylıkla ziyaret edebilirsiniz. 

Yaşayan Tarih Bodrum Kalesi

1522 yılında St. Jean Şövalyeleri tarafından yapılan Bodrum Kalesi Bodrum’un sembolüdür. İki liman arasında üç tarafı denizlerle çevrili kayalıklar üzerinde bulunan kale, sualtı arkeoloji müzesi olarak kullanılmakta. 

Pedesa Antik Kenti ve 10.000 kişilik antik tiyatro, Anadolu’nun en eski tiyatrolarından olup her yıl binlerce turist alan tarihi ve kültürel miraslardır. Buraya yapacağınız ziyaretlerde 300 yıl öncesine ışınlanacaksınız. 

Eğlence ve Gastronomi Merkezi

Gün battığında Bodrum’da yeni bir hayat başlar. Eğlence mekanları açısından birden fazla seçeneği aynı gecede deneyimlemeniz mümkün. Barlar sokağı bir gecede bitiremeyeceğiniz kadar çok seçeneğe sahiptir.

Gündüzleri denizin keyfini çıkarırken yakan kumlar, gece olunca eğlence masalarına ev sahipliği yapar. Dilerseniz bir deniz diskosuyla hem dans edip hem de deniz yolculuğunun tadını çıkarabilirsiniz. 

Kıyı ilçesi olması sayesinde deniz ürünleri restoranlarında her ürünün en çeşitlisi ve tazesini tatma fırsatı bulacaksınız. Ege’nin yöresel mutfağından tüm dünya mutfaklarına uzanan geniş yelpazesi sayesinde tatiliniz bir yemek turizmine dönüşecektir.

Türkbükü’nde ve Yalıkavak’ta, Londra, Moskova ve Porto Cervo gibi şehirlerde bulunan dünyaca ünlü restoranlara rastlamanız ve mükemmel bir akşam yemeği geçirmeniz mümkün.

Dilerseniz kalabalık caddeler ve mekanlar, dilerseniz de ıssız koylarda ve köylerde dilediğiniz şekilde tatilinize yön verebilirsiniz. 

Kendine Has Bir Güzellik

Tatilinizi unutulmaz kılacak olan anlardan biri de açık hava konserleridir. MFÖ’den Ajda Pekkan’a Türkiye’nin en ünlü sesleri yaz geldiğinde Bodrum’da yerlerini alır. 

Burada apartman dairelerine ve çok katlı yapılara rastlamanız mümkün değil. Konutların doğaya uygun ve depreme karşı güvenli olması için belirlenen kurallar sebebiyle Bodrum’un bitki örtüsü mavi pencereli beyaz taş evler ve pembe begonvildir. 

Bodrum’da nerede olursanız olun bir köşeden göz alıcı manzaranız hep vardır. Burayı bir kez gördükten sonra yazları dört gözle beklemenizin sebebi Bodrum olur.

Eğer her yaz yeni bir yeri keşfetmek için yola düşüyorsanız ve sıra Bodrum’da ise muhtemelen bu keşfiniz son durağıdı çünkü artık buraya demir atmak isteyeceksiniz. 

Bodrum Ulaşım Seçenekleri

Bodrum Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım ortalama 40 dk sürmektedir. Servislerle ya da otobüslerle ulaşabilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster