Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Yaz Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Dalaman Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Deniz Keyfi
  • Sessiz Tatil
  • Doğa Yürüyüşü
Ne Yenir
Ne Yenir
  • Deniz Mahsülleri

Doğal Afetlerin Muhteşem Sonucu

Denizden 440 metre yüksekliğinde bir peri şehri. Times Dergisi’nin ‘Türkiye’deki 6 saklı cennet’ başlıklı içeriğinde yer alan Faralya(Uzunyurt köyü) sizleri büyüleyecek doğasıyla ziyaretçilerini beklemektedir.

Bu eşsiz tatil yeri konumu sebebiyle en avantajlı tatil yerlerinden biri. Buradan Kabak Koyu’na ve Kelebekler Vadisi’ne ulaşım çok kolay. Dağ içinden bir patikayı takip ederek 1.5 saatlik bir yürüyüşle birden fazla doğal güzelliği ziyaret edebilirsiniz.

Eğer yürümek istemezseniz son duraktan minibüslere, denk gelirse bir traktörün çamurluğuna oturarak da koylara gidebilirsiniz. Milyonlarca yıl önce oluşan doğal afetler burayı biz insanların huzur merkezi olarak hazırlamış.

Faralya Otelleri

Çam ormanlarının içinde birkaç evde oluşan Faralya’nın tadı bungalov evlerde ve ağaç evlerde konaklayarak çıkar. Bunların içinde klima ve elektrik mevcut.

Diğer bir seçenek olarak çadır kurabilirsiniz fakat kendi çadırınızı da kursanız belli bir miktar ücret ödüyorsunuz çünkü buradaki işletmeler size yarım pansiyon hizmeti sunmakta.

Size uygun tüm konaklama seçeneklerini keşfetmek için tıklayınız.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Ruhunuzu Dinleyebileceğiniz Bir Adres

Zakkum çiçekleri, kitap ve radyo üçlüsü ile derin bir ruhsal yolculuğa çıkıp acıkıncaya kadar dönmeyebilirsiniz. Burada restoran yok ancak marketlerden ihtiyacınızı karşılayabiliyorsunuz.

Eğer Faralya’da ne yapılır diye merak ediyorsanız yakın civarda Kabak Koyu ve Kelebekler Vadisi sebebiyle sportif faaliyetler ve doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz fakat doğrudan Uzunyurt Köyü özelinde soruyorsanız buraya gelip sadece durun, izleyin. Şehirde, trafikte ve binaların arasında geçen aylarınızın acısını doyasıya durarak çıkarın.

Faralya Ulaşım Seçenekleri

Dalaman Havalimanı üzerinden Fethiye’ye gelirseniz otogardan dolmuşlara binerek 1 saat geçmeden Faralya’ya ulaşabilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster