Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Yaz Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Dalaman Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Deniz Keyfi
  • Kültürel Geziler
  • Doğa Yürüyüşleri
Ne Yenir
Ne Yenir
  • Deniz Mahsülleri

Dalaman'da Ne Yapılır?

Dalaman'da Görülmesi Gerekenler Dalaman'da Görülmesi Gerekenler

dalaman-cayi
Dalaman Çayı

Yaklaşık uzunluğu 229 km olan ve Marmaris ile Fethiye arasında yer alan bu turkuaz renkli çay rafting ve doğaseverlerin favori adreslerindendir.

dalaman-bedri-rahmi-koyu
Bedri Rahmi Koyu

1974 Yılında Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun koyu ziyaret etmesi ve bir kaya üzerinde meşhur balık şeklindeki çizimini yapmasıyla koy bu ismi almıştır. Yeşil ve mavinin bir araya geldiği bu sakin koyda denizin tadını çıkartabilirsiniz.

dalaman-gunluklu-koyu
Günlüklü Koyu

Berrak suları ve ağaçlar arasındaki altın gibi kumsalıyla Günlüklü Koyu uzanıp güneş ve denizin tadını çıkartmak isteyenler için önemli adreslerdendir.

dalaman-sarsala-koyu
Sarsala Koyu

Dalaman’da karadan ulaşılabilen tek koy olması özelliğiyle yaz aylarında oldukça popüler olan bu koy tam anlamıyla bir doğa harikasıdır.

dalaman-kille-koyu
Kille Koyu

Çakıl ve kum bir plaj, çarşaf gibi bir deniz ve güneş. İdeal tatil tanımlamanız buysa Kille Koyu tam size göre. Ağaçların içinde huzur dolu bir tatil sizi bekliyor.

dalaman-kocagol
Kocagöl

Gün batımını izlemek için en güzel adreslerden birisi Kocagöldür. Onlarca bitki ve canlı türüne ev sahipliği yapan bu göl doğal güzelliği ile tatilinize renk katacak önemli adreslerdendir.

dalaman-kukurt-havuzlari-kapikargin-kukurt-kaplicasi
Kükürt Havuzları (Kapıkargın Kükürt Kaplıcası)

Şifalı olduğu düşünülen ve her yıl binlerce turist ağırlayan kaplıcalar sağlık tatili yapmak isteyen ya da sadece dinlenmek isteyenler için doğru seçenek olacaktır.

dalaman-sarigerme-plaji
Sarıgerme Plajı

Gerek mavi bayraklı temiz denizi gerekse de altın renkli kumlarıyla Türkiye’nin en güzel plajları arasında yer almaktadır.

dalaman-tlos-antik-kenti
Tlos Antik Kenti

UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan ve Likya’nın en önemli yerleşimlerinden birisi olan Tlos günümüze kadar sağlam kalan yapılarıyla tüm tarih meraklılarını bekliyor.

dalaman-hippokome-antik-kenti
Hippokome Antik Kenti

Günümüze kadar sağlam kalmayı başaran kaya mezarları ile tanınan antik kent Roma ve Bizanslılardan kalan yapılardan oluşmaktadır.

Biraz Ege Bir Parça Akdeniz

Bir taşta iki kuş vurmak isteyenler için tatil seçenekleri içinde en iyi lokasyon olan bu eşsiz belde, Ege ile Akdeniz’in kesişiminde yer alıyor. Havalimanının bulunması sebebiyle de ulaşım oldukça kolay ve rağbet görüyor.

Dalaman Çayı ve Akkaya Vadisi gibi birbirinden güzel tabiat köşeleri olan bölge, turizmin kalbidir.

Dalaman Otelleri

Dedik ya turizmin kalbi olan Dalaman’da konaklamanın neredeyse her türü mevcuttur. İster otelde ister çadırda kalarak bu güzel doğanın tadını çıkartabilirsiniz. Tercihiniz otelden yanaysa sizin için en uygun otelleri görmek için tıklayınız.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Sapsarı Kumlarda Plaj Keyfi

Bu enfes tatil yeri nar bahçeleri ve begonvil demetleriyle muhteşem bir atmosfere sahiptir. Çam ormanlarıyla komşu olan 7 kilometre uzunluğundaki Sarıgerme Plajı en meşhur plajlarındandır.

Denizi hafif dalgalı,sığ olup plajı silme kumdur. Masmavi bir suya sahiptir.Sahilde acıktığınız takdirde lezzetli köy kahvaltıcıları hemen yanınızda, imdadınıza yetişiyor. Şifalı kükürt havuzunu şifası kadar rengi için de ziyaret edilmeye değer.

Gezmeden Dönmeyin

Göllerinin ve koylarının her birinin farklı bir evrene aitmiş gibi güzelliği olan Dalaman’da, ismi ‘at şehri’ anlamına gelen ve içerisinde 6 adet büyüleyici kaya mezarı bulunan Hippokome Antik Kenti’ni ve bugüne dek hiçbir trenin uğramadığı tren garını ziyaret etmelisiniz.

Dalaman’da yemek yemek, nefes almak, dükkanlarını gezmek, yaptığınız her şey size çok iyi gelecek. Keyifli tatilin adresi olduğu için bir tatilden beklentiniz neyse tamamını karşılayabilecek donanıma sahip.

Dalaman Ulaşım Rehberi

Dalaman’da havalimanı olduğu için ulaşım bakımından en kolay gidebileceğiniz tatil yerlerinin başında gelir. Tek yapmanız gereken biletinizi almak ve bu eşsiz doğanın tadını çıkartmak. Bölgeye ulaşmak kolay olsa da geri dönerken yol gözünüzde büyüyecek çünkü buradan ayrılmak istemeyeceksiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster