Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Yaz Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Dalaman Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Deniz Keyfi
Ne Yenir
Ne Yenir
  • Deniz Mahsulleri

Plajda Dinlenerek Geçen Bir Tatil

Çalış Plajı’nın denizi sabah saatlerinde oldukça sakindir anca öğle saatlerinde başlayan esintiyle dalgalar hareketlenmeye başlar. Bembeyaz uzun kumsalı ve mavi renkte suyu, serin suda yüzmeyi sevenler için inanılmaz keyifli gelecek.

Çalış Plajı’nın sonunda yüzlerce kuşa ev sahipliği yapan Kuş Cenneti adında küçük bir doğal parkta gezinti fırsatını mutlaka değerlendirin. Kordon sonunda karşınıza çıkacak olan dev çadırda yiyeceğiniz taze gözleme ve deniz kadar köpürmüş ayran yorgunluğun getirdiği açlığa bire bir gelecek.

Eğer zamanlamasını denk getirebilirseniz caretta carettaların yumurtadan çıkış anlarını seyrederek inanılmaz bir tecrübe yaşayabilirsiniz. Çalış’ta güzel bir esinti hakim, o yüzden yaz aylarında serinlemek için bir yerlere gidenler Çalış’ı çok beğenecek. Bu rüzgar avantajını sörf ve kiting için değerlendiriyorlar.

Canlı müzik ve gece kulübü için merkeze kadar gitmenize gerek yok çünkü Çalış Plajı’na beş dakika yürüme mesafesinde birbirinden eğlenceli ve çeşitli eğlence mekanları bulunmakta.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Ulaşım Seçenekleri

Çalış’a Fethiye’den minibüslerle gelebilir ya da daha keyifli bir yolculuk seçeneği olan küçük motorlu teknelerle su taksisini kullanabilirsiniz. Dalaman Havalimanı’ndan özel servisle 50 dakikada Çalış’a gelme imkanınız da bulunmaktadır.

Çalış Otelleri

Bölgede çok sayıda ve güzel otel mevcuttur. Siz de hemen tıklayarak sizin için en uygun oteli kolaylıkla bulabilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster