Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Yaz Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Dalaman Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Deniz Keyfi
  • Ekstrem Sporlar
  • Doğa Yürüyüşü
  • Kültürel Gezi
Ne Yenir
Ne Yenir
  • Deniz Mahsulleri

Kalkan'da Ne Yapılır?

Kalkan'da Görülmesi Gerekenler Kalkan'da Görülmesi Gerekenler

kalkan-halk-plaji
Kalkan Halk Plajı

Kalkan Limanı ile yan yana olan bu plaj turkuaz renkli suyu ve küçük çakıllardan oluşan plajıyla sizi bekliyor.

kalkan-patara-plaji
Patara Plajı

Altın gibi sarı ve incecik kumlarıyla unutmayacağınız bir tatile hazır olun.

kalkan-firnaz-koyu
Fırnaz Koyu

Kelimenin tam anlamıyla maviyle yeşilin buluştuğu nokta olan bu eşsiz koy sessiz sakin denize girilecek bir yer arayanlar için doğru adres.

kalkan-kaputas-plaji
Kaputaş Plajı

Maldivleri aratmayan güzellikte ve mavinin her tonunu görebileceğiniz bu dünyaca ünlü plaj Kalkan’da gezilecek yerler söz konusu olduğunda ilk sırada gelir.

kalkan-guvercinlik-magarasi
Güvercinlik Deniz Mağarası

İsmini mağaranın içinde görülen yabani güvercinlerden alan mağara Kalkan ziyaretinizde görmeniz gereken adreslerden.

kalkan-mavi-magara
Mavi Mağara

1972 Yılında keşfedilen ve fok balıklarının yaşam alanlarından birisi olan mağara doğaseverlerin popüler noktalarındandır.

kalkan-patara-antik-kenti
Patara Antik Kenti

Tarihi MÖ 13. yy’a kadar dayanan bu antik yerleşim Antalya’da gezilecek yerler listenizde en üstte yer alması gereken bir kültürel mirastır.

kalkan-letoon-antik-kenti
Letoon Antik Kenti

Likya yürüyüş rotası üzerinde yer alan ve tarihi MÖ 7. yy’ a dayanan antik kent 1988 yılında UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır.

kalkan-zabthos-antik-kenti
Xanthos Antik Kenti

1938 Yılında keşfedilen bu antik yapının geçmişi MÖ 6.yy’a kadar uzanmaktadır. Günümüze kadar gelen kalıntılar iyi durumdadır ve ziyarete açıktır.

Kaş'ta Saklı Bir Cennet

Tarihi kalıntılarla ve muhteşem doğasıyla ülkemizin gözde güzelliklerinden olan Kalkan, Akdeniz’in en görkemli noktalarından biridir. Heredot’un Kalkan için ‘dünyada yıldızlara en yakın yer’ dediğini biliyor muydunuz?

1920’lere kadar Kalamaki ismindeki bir Rum yerleşimi olan Kalkan, 1800’lü yılların sonlarına kadar Teke Yarımadası’nın en önemli limanlarından biriydi.

Kalkan aslında Antalya’nın batısında yer alan bir mahalledir. Bulunduğu yer Yunanistan’ın Meis Adası ile karşı karşıya konumlanmaktadır. Antalya ile Fethiye’nin arasında yer alan Kalkan’da unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz.

Kalkan’ın tek sahipleri turistler değil. Caretta carettaların da evi olan beldenin ne kadar temiz olduğunun referansı bu canlılardır. Tertemiz sularında yüzmek ve bu güzel suların altını da keşfetmek unutulmaz bir deneyimdir.

Denizin derinliklerinden tarihe şahit olmak isterseniz mutlaka tüplü dalış merkezlerine uğramalısınız.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Kalkan Plajları

Patara Plajı artık herkes tarafından biliniyor. Antik bir kentin içinde yer alan bu cam gibi deniz tüm turistlerin hayranlık duyduğu bir yer.  Aynı zamanda 12 kilometrelik sahiliyle dünyanın en uzun plajları arasında yer almaktadır.

Çevresi sit alanı olduğundan su her daim tertemiz. Dalgalı yapısı sebebiyle sörfçülerin de uğrak adreslerindendir.

Meşhur Kaputaş Plajı ise Kalkan’a 7 kilometre mesafede bulunan tam anlamıyla doğa harikası bir plajdır. Altın sarısı ve çakıllardan oluşan kumluk bir yapısı var. Girişin ücretsiz olduğu Kaputaş aynı zamanda mavi bayraklı bir plajdır. Birbirinden güzel fotoğraflarınız için eşsiz bir manzaradır.

 

Kalkan’da Ne Yapılır?

Kalkan’ın tadı tekne turlarıyla çıkar. Akvaryum Koyu, Mavi Mağara başta olmak üzere pek çok büyüleyici koyu görebilir, batık kentleri ziyaret edebilirsiniz.

Kalkan’da deniz suyunun en sıcak olduğu dönem ise ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Mayıs ve Eylül’de hem denizin en güzel olduğu zamanlar hem de insan kalabalığının oldukça az olduğu dönemlere denk gelmektedir.

Kalkan Nerededir? Nasıl Gidilir?

Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı olan Kalkan’a en yakın havalimanı Dalaman’da bulunuyor. Dalaman Havalimanı’na 120 kilometre mesafede yer alan Kalkan’a Kaş otobüsleriyle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kalkan Otelleri ve Konaklama Seçenekleri

Kalkan tatilinizde konaklayabileceğiniz birbirinden güzel pansiyon ve otel seçenekleri için hemen tıklayın.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster