Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Doğa Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Alanya Gazipaşa Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Deniz Keyfi
  • Su Sporları

Alanya'nın En Ünlü Plajı

İsmini MÖ 69-30 yıllarında yaşamış olan antik Mısır Kraliçe’sinden alan plaj, sığ denizi ve incecik altın renkli kumlarıyla tatilcileri kendine hayran bırakıyor.

 Tarihi Alanya Yarımadası’ndaki Damlataş Plajı’nın bitiminde başlayan Kleopatra Plajı 2 km boyunca devam eder. Oldukça geniş bir alana sahiptir.

Efsaneye göre Alanya Kleopatra’ya hediye edildiğinde kaleden sahile doğrudan uzanan bir tünel aracılığıyla, banyo yapmaya gidermiş.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Masmavi Bir Su

Mavi bayraklı bu plajın suyu son derece berraktır. Deniz gözlüğüyle denizin tabanını incelediğinizde, kumlara filtresiz ulaşan güneş ışınlarının muhteşem yansımalarını en net şekilde izleyebiliyorsunuz.

Bu plajın kullanımı ücretsiz olup şemsiye ve şezlong gibi işletmelere ait ürünlerin kullanımı ücrete tabidir. Denizin keyfini yalnızca yüzerek değil jet ski, deniz paraşütü, deniz bisikleti gibi eğlenceli aktiviteler yaparak da çıkarabilirsiniz.

Bunlar gibi eğlence araçlarının kullanım alanları yüzme alanlarından ayrılmış durumda. Yazları yer bulmanın oldukça zor olduğu Kleopatra Plajı’nda kışın bile denize giren insanlar görebiliyorsunuz. En yoğun olduğu saatler ise etkileyici gün batımının izlendiği akşam saatleri.

Kleopatra Plajı Nerededir? Nasıl Gidilir?

Alanya merkezine oldukça yakın konumda bulunan bu plaja havalimanından veya otogardan kalkan şehiriçi dolmuşları ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Alanya Kleopatra Otelleri

Alanya Antalya‘nın en talep gören tatil beldelerinden biri olduğu için konaklama seçenekleri konusunda da geniş bir yelpazeye sahiptir. Merkezinin küçüklüğü sebebiyle Kleopatra Plajı’na ulaşımın kolay olduğu pansiyonları veya lüks otelleri tercih edebilirsiniz. Tüm seçenekler için tıklayınız.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster