Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Doğa Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Antalya Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Doğa Yürüyüşü
  • Ekstrem Sporlar
  • Kültürel Gezi
  • Deniz Keyfi

Göz Alabildiğine Yeşil

Yaz turizminin başkenti olan, Kemer, Alanya, Kaş ve daha nice tatil noktalarıyla ünlü Antalya’da muhteşem bir milli park yer alıyor. Kumluca ve Kemer arasında yer alan Beydağları Sahil Milli Parkı Arjantin dağlarını andıran benzersiz bir yer.

Uzun bir sahil boyunca uzanan bu milli park, yeşil ve mavinin en güzel buluşma yerlerinden biri. Antik Likya bölgesinde yer alan milli park Bellerophon efsanesindeki hiç sönmeyen Yanartaş’ın da bulunduğu bölgedir.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Sarısu bölgesinden başlayarak Akdeniz’e paralel olarak ilerleyen Beydağları’nda yer alan milli park Kumluca Gelidonya Burnu’na kadar devam eder.

Kızılçam, Karaçam ve Sedir ağaçlarının hakim olduğu milli parkın bitki türlerinin 22’si endemik türlerden oluşuyor.  Ayı, kurt, sincap, tilki gibi karada yaşayan memelilerin yanı sıra Akdeniz foklarına da ev sahipliği yapmaktadır.

Milli parkın çevresindeki Çıralı sahilleri bölgede yaşayan caretta carettaların en önemli yumurtlama alanlarından biri. 100 kilometrelik sahilin sonunda ise Olimpos Dağı olarak da adlandırılan Tahtalı Dağı yer almaktadır.

Beydağları Sahil Milli Parkı Aktiviteleri

Antik kentleri ve koylarıyla, birbirinden büyüleyici zenginliklerle dolu olan Beydağları Sahil Milli Parkı hem doğaseverler hem de kültürel ve tarihi geziler yapmak isteyenler için kaçırılmaz bir adres.

Akdeniz manzarasını gözler önüne seren muhteşem yürüyüş yolları ve adrenalin tutkunları için yamaç paraşütü, kaya tırmanışı alanları bulunuyor. Yamaç paraşütü için Tahtalı Dağı ve Tünektepe alanlarındaki atlayış noktalarından atlayabilirsiniz.

Olimpos ve Akyarlar mevkilerinde ise kaya tırmanışı için uygun alanlar bulunmaktadır.

Sahil kesiminde yer alan Olympos Antik Kenti, Idyros Antik Kenti ve Phaselis Antik Kenti yer alıyor. Hamam, agora, su kemerleri gibi pek çok tarihi kalıntıyı milli park içinde de görebilirsiniz.

Doğa yürüyüşleri, bisiklet binme, piknik gibi aktiviteler başta olmak üzere milli park kamp yapmak için de güzel alanlardan biridir. Göynük çadır kampı ve Çadırlı kamp alanı adında iki adet kamp alanı bulunuyor.

Antalya’nın doğal güzellikleri arasında Manavgat Şelalesi, Konyaaltı plajları, Altınbeşik Mağarası gibi birbirinden güzel adresler de yer alıyor.

 

Beydağları Sahil Milli Parkı’na Nasıl Gidilir? Nerededir?

Kemer merkezine 5 kilometre mesafede yer alan milli parka Kemer’den kalkan otobüslerle ulaşabilirsiniz.

Beydağları Sahil Milli Parkı Otelleri

Kemer ve Antalya’da bulunan birbirinden güzel pansiyon ve otel seçeneklerini incelemek için hemen tıklayın.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster