Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Yaz Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Antalya Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Plaj Keyfi
  • Kültürel Geziler
Ne Yenir
Ne Yenir
  • Deniz Mahsülleri
  • Tahinli Piyaz
  • Şiş Köfte

Pırıl Pırıl Denizler

 Kumluca’nın kumsal kısmı tamamen ince kum, ancak deniz tabanı taşlıktır. Genellikle dalgasız ve derindir.

Ormanlarla çevrili körfezde bulunan muhteşem Adrasan Koyu, yüzerken sakinlik arayanlar için güzel bir adres. Kalabalıktan uzaklaşıp tüm gün yüzdükten sonra güneşi batırmak insana huzur veriyor.

Adrasan Koyu’nun Likya Yolu üzerinde bulunması da büyük avantaj. Adrasan Koyu denizlerin açık büfesi gibidir.

Burada denizin dibi tamamen kum ve su sığ ama eğer tam tersi, taşlık ve derin sularda yüzmeyi seviyorsanız bu koyun Kuzey tarafı tam size göre. 

Kumluca Otelleri

Neredeyse yaz boyunca yoğun olan bölgede çok sayıda konaklama seçeneği bulunmaktadır. Denize yakın konumları ve yemyeşil ağaçların arasında bulunmasıyla bu seçenekler sıklıkla rağbet görmektedir. Size en uygun seçeneği bulmak için hemen tıklayınız.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Kumluca Gezi Rehberi

“Ben suyu arka plan olarak kullanacağım” diyenler için Bey Dağları Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan Adrasan Deresi, civardaki alanların kullanım şekillerinden dolayı çok keyifli.

Dere üzerinde yer alan restoranların ahşap oturma alanlarında neredeyse suyun içinde yemek yiyebilir, çayınızı içebilirsiniz. Dere içerisine konulan hamaklarda ve sallanan koltuklarda keyif yapmak paha biçilmez.

1936’dan Beri Görevde

Kumluca’da Türkiye’nin en yüksek deniz feneri olan 237 metre yüksekliğindeki Gelidonya Fenerini, 1936 yılından günümüze sağ kalan bir deniz feneridir.

Bir tarihi eser olan Gelidonya Deniz Feneri, sert doğa koşullarına rağmen bugün hala görevinin başındadır. 

Medeniyetlerin Buluşma Noktası

MÖ 8. yüzyılda kurulan Rhadiopolis Antik Kenti, 1892 yılında Avustralyalı arkeologlar tarafından keşfedilmiş ve bugün hala bazı yerleri karanlıkta kalmıştır.

Duvarında Anadolu’nun en eski antik yunanca yazıtını yaşıyan Opramoas’ın anıt mezarı da burada bulunuyor.

Antik kent bakımından çok zengin bir yerdir Kumluca. Kormos ya da diğer adıyla Kormi, Akalissus, Melanippe ve Gagae Antik Kenti bunların başındadır gelir.

Her ne kadar tarihiyle ön plana çıksa da sınırsız eğlenceyi yaşayabileceğiniz birbirinden güzel eğlence mekanları da mevcut. 

Kumluca’ya Ulaşım 

Kumluca’ya ulaşmak için Antalya Havalimanı’ndan belediye otobüsleri yok ancak özel araçla veya transfer şirketleriyle uygun fiyata gelmeniz mümkün. Yolculuk ortalama 1.5 saat sürmekte.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster