Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Yaz Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Dalaman Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Deniz Keyfi
  • Kültürel Gezi
  • Doğa Yürüyüşleri
Ne Yenir
Ne Yenir
  • Deniz Mahsülleri

Marmaris'te Ne Yapılır?

Marmaris'te Görülmesi Gerekenler Marmaris'te Görülmesi Gerekenler

marmaris-fosforlu-magara
Fosforlu Mağara

Teknelerle ulaşımın sağlandığı bu büyüleyici mağaraya yansıyan suyun rengine hayran kalacaksınız.

marmaris-incekum-plaji
İncekum Plajı

Çam ormanlarıyla ve yumuşacık kumlarıyla tatilcilerine deniz keyfi yaşatan İncekum Plajı aynı zamanda su sporları için de mükemmel bir adrestir.

marmaris-bordubet-koyu
Bördübet Koyu

Zengin botaniği ve ev sahipliği yaptığı onlarca kuş türüyle Bördübet Koyu’na hayran kalacaksınız.

marmaris-kumlubuk-koy
Kumlubük Koyu

Her bütçeye uygun konaklama seçenekleriyle bilinen Kumlubük Koyu hem tertemiz bir deniz hem de birbirinden eğlenceli aktivite fırsatları sunuyor.

marmaris-cennet-adasi-koyu
Cennet Adası Koyu

Yemyeşil ormanlar ve tarihi kalıntılar arasında deniz keyfi yapabileceğiniz Cennet Adası Koyu, muhteşem bir dalış noktasıdır.

marmaris-kleopatra-plaji
Kleopatra Plajı

Gözalıcı yumuşacık kumlarıyla ünlü olan Koy, Marmaris’in en meşhur plajlarının başında geliyor.

marmaris-kizkumu-plaji
Kızkumu Plajı

Efsanelere konu olan Kızkumu Plajı ormanlarla çevrili bir denizin ortasında yürüme keyfini tadabileceğiniz eşsiz bir yer.

marmaris-turunc-plaji
Turunç Plajı

Turunç Plajı’nın sığ ve sakin sularında, muhteşem mavilikler içinde güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

marmaris-icmeler-plaji
İçmeler Plajı

Berrak ve sakin sularıyla İçmeler Plajı’nda huzur dolu bir deniz keyfi sizi bekliyor.

marmaris-kalesi-ve-muzesi
Marmaris Kalesi ve Müzesi

Beldenin en önemli hazinelerinden biri olan Marmaris Kalesi ve Müzesi sizleri unutulmaz bir zaman yolculuğuna çıkarıyor.

Doğanın Kalbi Marmaris

Ülkemizin gerek denizleri gerekse de yemyeşil ormanlarıyla en büyüleyici tatil beldeleriden olan Marmaris, kış düşlerini süsleyecek, unutulmaz bir yer.

Anlata anlata bitiremeyiz ama biz denizleriyle başlayalım. Marmaris’in denizi genellikle sığ değildir ve çabuk derinleşir. Bu sebeple yüzmek oldukça keyiflidir fakat yine de dikkatli davranmakta yarar var. Zemini genelde kum ve taş karışımından oluşan Marmaris denizleri temizliği ile görenleri büyülüyor.

En ünlü plajları arasında ise Kleopatra (Sedir Adası), Uzunyalı, İncekum ve İçmeler halk plajı bulunuyor. Buraları ayrı ayrı görmenizi öneririz.

Gelibolu Köyü’nden kalkan tekneler ile ulaşabileceğiniz Sedir Adası’nın büyülü güzelliğine hayran kalırken, tarihi sur duvarları, tapınakları ve agorayı da ziyaret edebileceksiniz.

Marmaris Otelleri

Sizin de bildiğiniz gibi son derece popüler ve gelişmiş bir tatil beldesi olan bu güzel bölgede çok sayıda konaklama seçeneği mevcuttur. Tüm seçenekler için tıklayın.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Marmaris’te Gezilecek Yerler

Ülkemizin zengin topraklara ve köklü bir geçmişe sahip olduğunu hepimiz biliriz. Her an her yerde karşımıza çıkabilen tarihi kalıntılar şehir hayatın ortasında bile bize binlerce yıl öncesinden eşlik ediyor. Marmaris de bu kültürel zenginlikten nasibini alan bir ilçe.

Marmaris’te en bilinen antik kent; tarihi MÖ 3. yüzyıla kadar dayanan Amos Antik Kenti’dir. Buradaki kalıntılara ulaşmak için 178 basamaklı bir merdiven çıkmak gerekiyor. Çok sayıda eser görebileceğiniz bu kentin özellikle tiyatrosu oldukça hasarsız şekilde gün yüzüne çıkarılmış.

Marmaris’in en çok ziyaret edilen diğer tarihi yerleri ise Loryma Antik Kenti ve Hemithea Tapınağı’dır. Bu mekanlar ve günümüze ulaşan eserler sizleri zaman yolculuğuna çıkaracak. MÖ 2000 yılında yapılan ve bugün arkeoloji müzesine dönüştürülen Marmaris Kalesi’ni de gezmenizi öneririz.

Tam İhtiyacınız Olan Tatil Yeri

Birkaç günlük tatilinizde bile suya ve ormana doyacak, tabiatın en güzel haliyle tadını çıkarabileceksiniz. Eğer “otel şart değil” diyenlerdenseniz Çubucak Orman Kampı size başlı başına bir tatil beldesi olmaya yetecek.

‘Şaşırt beni’ diyenler için önerebileceğimiz iki adres Turgut Şelalesi ile Fosforlu Mağara. Mistik Ortaçağ masallarından fırlamış gibi görünen iki adrestir.

Marmaris Ulaşım ve Eğlence Rehberi

Marmaris’in Ocakbaşıları ve balık restoranları, Michelin yıldızlı restoranlara kafa tutar bir lezzete sahip. Bu harika tatil yerinin bir diğer ünü de eğlence hayatından gelir.

Barlar sokağında çılgın danslara ve hiç bitmeyen enerjiye siz de katılmak ister misiniz? O halde Dalaman Havalimanı’ndan tek servis ile ortalama 1.5 saatte Marmaris’te olabilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster