Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Yaz Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Milas Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Deniz Keyfi
  • Kültürel Geziler
Ne Yenir
Ne Yenir
  • Deniz Mahsülleri
  • Yöresel Mezeler

5000 Yıllık Tarihiyle Huzurun Adresi Sizleri Bekliyor

Milas’ın denizi ışıl ışıl ve cam gibi görüntüsü ile herkesi büyüler. Akbük Plajı ile Ören Sahili en ünlü plajlarındandır. Çam ve zeytin tepelerinin arasında serin suyun keyfini çıkarırken yılın yorgunluğunu birkaç günde atacaksınız.

Milas Otelleri

Bu güzel belde esasında küçük bir bölge de olsa yılın 12 ayı turizm için tercih edilmesi sebebiyle gelişmiş bir konaklama sistemi mevcuttur. Size en uygun oteli seçmek için hemen tıklayınız.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Milas’ta Gezilecek Yerler Saymakla Bitmez

“Yalnızca yüzmek değil kültürlenmek de isterim” diyorsanız 5000 yıllık tarihiyle birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Milas’ta; Euromos Antik Kenti, Şeytan Yalısı, Bafa Gölü Milli Parkı, Ulu Camii gezilecek en önemli yerlerin başında geliyor.

Bugün Euromos Antik Kenti’nde bulunan eserler; Zeus Lepsynos Tapınağı, hamam, surlar, tiyatro ve agora. Tarihi MÖ 6. yüzyıla uzanan bu antik kent ve kalıntıları Anadolu’nun en iyi korunmuş eserlerinden.

Tatiliniz Boyunca Açık Hava Müzesinde Geziyor Gibi Hissedeceksiniz

Bu kentte hemen hemen tüm çağların izlerini görmek mümkün. Buradaki en etkileyici alanlardan biri, içinde 2500 mezarın olduğu bilinen bir Helenistik dönem nekropolu.

Sahilde kahvaltınızı yaparken, güneşlenirken ya da doğa yürüyüşlerinde her an tarihle iç içe olacaksınız. Muğla’nın yöresel tarihinden, İspanya’da yaşamış ve yok olmuş canlı fosillerine kadar her şeyi görebileceğiniz Milas Müzesi’ni çok seveceksiniz.

Milas yapı olarak da bir açık hava müzesini andırmaktadır. Bafa Gölü kıyısında bulunan diğer bir antik kent olan Herakleia Antik Kenti ve Labranda Antik Kenti de görülecek yerler arasında.

Yöresel Lezzetleri Denemeden Dönmeyin

Yaşam sevinci dolu halkının bir merhabası sizi yıllardır burada yaşıyormuş gibi hissettirecek. Taptaze balık ürünleri ve yöresel Ege mezeleriyle tatilinizin keyfini ikiye katlayabilirsiniz. Özellikle doğal çam balı ve ödüllü zeytinyağlarından alabildiğiniz kadar alın dönüşte.

Milas Ulaşım Seçenekleri

Muğla otogardan ya da Milas Havalimanı’ndan ulaşım oldukça kolay, özellikle yaz aylarında şehir içi ulaşım araçları epey yoğun çalışmakta.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster