Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Yaz Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Milas-Bodrum Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Deniz Keyfi
  • Kültürel Geziler
  • Doğa Yürüyüşü
  • Ekstrem Sporlar
Ne Yenir
Ne Yenir
  • Mavi Yengeç
  • Yılan Balığı
  • Giran Otu
  • Silcan Otu

Saklı Bir Cennet

1990’lı yıllarda turizme açılan Sarıgerme ülkemizin en doğal turizm merkezlerinden biri haline gelmiştir. Doğası ve kültürel yapısıyla herkesin gözdesi olabilecek tatil rotalarından biridir. Hem sakin yapısı hem de enfes doğasıyla aradığım tatil bu dedirtiyor.

Sarıgerme Plajları

Sarıgerme Plajı Sarıgerme’nin en popüler mavi bayraklı plajlarının başında geliyor. Kilometrelerce uzayıp giden sahili altın sarısı incecik kumlardan oluşuyor. Adeta elekten geçirilmiş hissi veren kumlarda, çam ağaçlarının kokusu eşliğinde yapacağınız yürüyüşler tüm kış hafızalarınızdan silinmeyecek.

Sarıgerme’nin denizi adeta dev bir havuz gibidir. Ne kadar ilerlerseniz ilerleyin denizin seviyesinin daima alçak kalmasıyla ünlüdür. Bu sahilde duş, şezlong, büfe gibi imkanlar da bulunuyor.

Sarçed adıyla halkın kullanımına açılan kısımda ise cankurtarandan engelli rampasına kadar pek çok imkan bulunmaktadır. Aynı zamanda da 2007 yılında bu yana her yıl mavi bayrak almaya hak kazanmış tertemiz bir plajdır. Sarıgerme denizinin genellikle dalgalı olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Sarıgerme’de Ne Yapılır?

Sarçed Plajı’nın tam karşısında yer alan Baba Adası özellikle tekne turlarının uğrak noktasıdır. Aynı zamanda su altını keşfetmeyi sevenler için adeta bir cennet olan Baba Adası’nda tüplü dalış yapabilir, birbirinden büyüleyici canlıları ve su altı dünyasını inceleyebilirsiniz.

Dalış turlarının vazgeçilmez adresi olan bu adada mağara dalışçılığı da yapılmaktadır.

Bu ada aynı zamanda Osmanlı Dönemi için önemli bir ticari ve askeri üs vazifesi görüyordu. Ada’da tarihi kalıntılardan bazılarını görebilirsiniz.

Sarıgerme ve Sarçed Plajları aynı zamanda dalış dışında sörf, su kayağı, parasailing, kano ve yelken gibi birbirinden keyifli aktiviteleri de yapma fırsatı sunuyor.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Sarıgerme’de Gezilecek Yerler

Sarıgerme’de muhteşem bir yaz tatili geçirirken bir yandan da geçmişe doğru bir seyahate çıkabilirsiniz. Psilis Antik Kenti ismini Sarıgerme’nin eski adı olan Psilis’ten alıyor.

Sarıgerme Plajı ile Osmaniye köyü arasında yer alan kentte görecekleriniz arasında eski kent merkezini çevreleyen surlar, ev kalıntıları ve bazı kaya mezarları yer alıyor.

Sarıgerme’ye gelmişken komşuları olan Dalyan, Fethiye ve Marmaris’i de görmenizi tavsiye ederiz.

Sarıgerme’de Ne Yenir?

Her sahil şeridi gibi Sarıgerme’nin de en meşhur lezzetleri denizden çıkıyor. Özellikle yılan balığı ve mavi yengeç menüleriyle ünlü olan beldede giran otu ve silcan otu yemeklerini de mutlaka denemelisiniz.

Sarıgerme Nerededir? Nasıl Gidilir?

Muğla’nın Ortaca ilçesinde bulunan Sarıgerme’ye Ortaca’dan kalkan minibüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz. 18 kilometre uzaklıktaki Dalaman Havalimanı’ndan ise herhangi bir toplu taşıma bulunmuyor ancak özel servislerle ve taksi ile 20 dakika gibi sürede Sarıgerme’ye ulaşabilirsiniz.

Sarıgerme Otelleri

Sarıgerme’nin birbirinden güzel otellerini incelemek, sizin için en uygun ve en ucuz otelleri görmek ve fırsatları yakalamak için hemen tıklayın.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster