Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Yaz Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Dalaman Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Deniz Keyfi
  • Kültürel Gezi
  • Ekstrem Sporlar
Ne Yenir
Ne Yenir
  • Deniz Mahsulleri

Masmavi Bitez Koyları

Bodrum merkezine oldukça yakın bir konumda yer alan belde, dondurmasıyla ve türküsüyle meşhur sıcacık bir beldedir. Mandalina ağaçlarının insanı mest eden kokusuyla ve müthiş doğasıyla tatilcileri büyüleyen beldenin eski ismi bu sebeple Ağaçlı’ydı.

Bitez’de Gezilecek Yerler

Bitez’de yerleşim antik çağlarda başlamış ve günümüze dek pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bitez’de bu tarihin kalıntılarını civardaki sarnıçlarda ve taş evlerde gözlemleyebilirsiniz.

Bodrum merkezine yürüme mesafesi uzaklıkta bulunan Bitez’e gittiğinizde ise Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, dünyanın yedi harikasından biri olan Halikarnas Mozolesi, Bodrum Kalesi ve Zeki Müren Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Özellikle yazları insan yoğunluğunun arttığı tatil yerinde festivaller de yoğun ilgi görüyor. Birbirinden ünlü sanatçıların verdiği meşhur Bodrum yaz konserleri ile unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz.

Bitez’in merkezi biraz daha iç kısımlardadır. Sahil şeridi ise öykülerle anılan Çökertme türküsünde geçen Bitez yalısı adı verilen kısımdır.

Bitez Sahilleri

Bitez’de yüzmek için en çok tercih edilen plajı Bitez Plajı’dır. Mavi Bayraklı plajda Bodrum’un eşsiz havasını ve mandalina ağaçlarının kokusunu hissedeceksiniz. Düzenlenen tekne turlarıyla unutulmaz bir mavi yolculuğa da çıkabilirsiniz.

Bitez’de Ne Yapılır?

Bitez’in birbirinden güzel masmavi suları sörfçülerin de ilgi odağı. Her yıl pek çok sörfçünün akın ettiği denizler rengarenk görüntüleriyle bir festival havası yaşatıyor. Aynı zamanda golf ve tenis oynamak isterseniz Bitez’de spor sahaları da bulabilirsiniz.

Bitez Nerededir? Nasıl Gidilir?

Bodrum’a 8 kilometre uzaklıkta bulunan Bitez’e minibüslerle veya taksiyle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bitez Otelleri Apart Otelleri ve Pansiyonları

Bitez tatilinizde konaklayabileceğiniz birbirinden güzel ve konforlu pansiyon ya da otel seçeneklerini incelemek için hemen tıklayın.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster