Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Yaz Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Sabiha Gökçen Havalimanı
  • İstanbul Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Deniz Keyfi
  • Ekstrem Sporlar

İstanbul'a Yakın Tatil

İstanbul’a yakın tatil yerleri arasında en bilinen adreslerden olan Kilyos, hem İstanbullular’ın hem de diğer şehirlerden insanların yazları tercih etti bir tatil beldesidir. Sarıyer ilçesine bağlı olan belde, İstanbul’daki hemen hemen diğer tüm tatil beldeleri gibi Karadeniz kıyısında yer almaktadır.

Son dönemlerin gözde tatil adresi olarak anılan Kilyos yıllar boyunca birçok medeniyet tarafından ele geçirilmiş eşsiz bir yer. Cenevizliler’den Osmanlılar’ın himayesine geçmiş, sonrasında ise Cumhuriyet Döneminde Kumköy adını almıştır.

Ancak halk tarafından hala eski ismiyle anılıyor. ‘Şirin bir balıkçı kasabası’ ünvanını her daim taşımış olan belde birbirinden güzel restoranları ve plajlarıyla tatilcilerine unutulmaz bir keyif yaşatıyor.

Gündüzleri denizin tadını çıkarırken akşam olduğunda ise kendinizi eğlencenin kollarına bırakacağınız unutulmaz bir tatil için Kilyos’a bir bilet alın.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Kilyos Sahilleri

Kilyos’un denizleri İstanbul’un en temiz denizleri olarak anılmaktadır. Nihayetinde burası bir Karadeniz kıyısı yani Karadeniz’in dalgaları ve rüzgarlarının hissedildiği bir bölge ancak boyunuzu çok da aşmayan alanlarda rahatlıkla yüzebilirsiniz.

Kilyos Halk Plajı buranın en bilinen plajlarındandır. Plajda soyunma kabinleri, tuvalet gibi pek çok hizmet bulunuyor. Ancak özelleştirilmiş plajlar da bir hayli fazla.

Girişlerin ücretlendirildiği bazı özel işletmelerde de denizin keyfini çıkarabilir, sundukları eğlence ve restoran seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Eğer deniz keyfinde eğlencenin dozunu artırmak isterseniz rüzgar sörfü eğitimlerine katılarak bu eğlenceli sporu tatil keyfinizle birleştirebilirsiniz.

Kilyos Nerededir? Nasıl Gidilir?

Sarıyer’e 11 kilometre mesafede yer alan Kilyos’a şehir içi minibüs ve otobüs hatları ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kilyos Otelleri

Kilyos tatilinizde konaklayabileceğiniz birbirinden güzel otel ve pansiyon seçenekleri incelemek, fırsatları hemen görmek için tıklayın.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster