Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Kültür Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • İstanbul Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Boğaz Turu
  • Ortaköy Gezisi
  • Kız Kulesi’nde Yemek
Ne Yenir
Ne Yenir
  • Kumpir
  • Deniz Mahsulleri
  • Islak Hamburger

İstanbul'da Ne Yapılır?

İstanbul'da Görülmesi Gerekenler İstanbul'da Görülmesi Gerekenler

istanbul-istiklal-caddesi
İstiklal Caddesi

Beyoğlu’nun vazgeçilmezi olan İstiklal Caddesi, adına şarkılar yazılan kült bir caddedir.

istanbul-miniaturk
Miniatürk

Miniatürk’te Türkiye’nin önemli yapılarının minyatürlerini gezerek eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz.

istanbul-deniz-muzesi
İstanbul Deniz Müzesi

İstanbul Deniz Müzesi’nde 20.000 civarında eser dışında Mustafa Kemal Atatürk’ün özel eşyaları da sergilenmektedir.

istanbul-rahmi-m-koc-muzesi
Rahmi M. Koç Müzesi

Klasik otomobiller, çeşitli araçlar, bilimse aletler gibi pek çok şeyi gezebileceğiniz Rahmi Koç Müzeleri İstanbul’un önemli değerlerindendir.

istanbul-heybeliada
Heybeliada

İstanbul adalarının en yeşili olan Heybeliada’da sakin bir gezi planlayabilirsiniz.

istanbul-buyukada
Büyükada

Büyükada’nın huzurlu atmosferinde, bisikletinize atlayıp tarihi bir yolculuğa çıkmaya var mısınız?

istanbul-ataturk-arboretumu
Atatürk Arboretumu

Bir soluklanma adresi olan Atatürk Arboretumu, yapay göletlerin yer aldığı ve her mevsimin ayrı güzel geçtiği huzur dolu bir yer.

istanbul-belgrad-ormani
Belgrad Ormanı

İstanbul’un en güzel doğal alanı olan Belgrad Ormanı, yemyeşil doğası ve kuş sesleriyle insanları büyülüyor.

istanbul-anadolu-kavagi
Anadolu Kavağı

Kordonu, konakları ve yemyeşil ağaçlarıyla şirin bir belde olan Anadolu Kavağı’nı mutlaka görmelisiniz.

istanbul-akvaryum
İstanbul Akvaryum

Dünyanın en büyük tematik akvaryumu olan ve 1500’den fazla canlıya ev sahipliği yapan İstanbul Akvaryum’da köpekbalıklarıyla da yüzebilirsiniz.

Binbir Şehir İstanbul

Yaşayan tarih olarak bilinen bir dünya kentidir İstanbul. Gündüzleri oryantal etkisi ile kasıp kavururken gecenin başlamasıyla günün ilk ışıklarına dek eğlencenin kalbi bu şehirde atar.

İstanbul’da uyandığınız ilk sabah bu yeni dünyanın atmosferi ve temposu size canlılık verecek. Onlarca defa İstanbul’u gezmiş olsanız da bu şehre gelmenin heyecanı her seferinde ilk günkü gibidir.

İstanbul’un insanı hapseden değil özgür kılan bir yanı var. Bu şehre hangi mevsim gelirseniz o mevsimin insanı olursunuz.

Tüm gün yürüyüp otele döndüğünüzde hissettiğiniz şey yorgunluk değil büyülenmenin tatlı sarhoşluğudur. 

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Bu kadar büyük bir şehir olmasının getirisi her zaman iyi şeyler olmuyor tabii. İstanbul hakkında bilmeniz gereken en önemli şey trafik ızdırabıdır.

İstanbul 15 milyonluk nüfusuyla dünyanın en büyük 22. şehridir. Hal böyle olunca sokaklar araba, semtler ise bina dolmuştur. 

Türk kahvesinden tropikal bir kokteyle İstanbul’da her lezzetin en geniş yelpazesi bulunuyor. Michelin yıldızlı restoranlardan Ortaköy kumpircilerilerine kadar hepsi kendine özgü bir tat taşıyor.

Avrupa ve Asya’yı kavuşturan bu eşsiz şehir her türlü bütçeye, her türlü eğlence anlayışına hitap edebilecek kadar kucaklayıcıdır.

Beyoğlu’ndaki kestanecinin, Kapalı Çarşı’daki ayakkabı boyacısının, tramvayların ve martıların sesinden oluşan kendine özgü bir müziği var. Farkında olmasanız da bu müziği duyuyorsunuz.

Telaşın, kalabalığın, koşuşturmanın hiç eksik olmadığı şehirde kendinize unutulmaz anlar yaratabileceksiniz. 

Kız kulesinin ihtişamı, deniz görmeyen bir ara sokakta veya bir metro yolculuğunda bile hissedilir.

Bundan yüzyıllar önce bir günün içinde hapsolmuş hissi veren mekanlarla dolu bu şehirde, bir yerden bir yere giderken geçen 20 dakika içinde onlarca çağın, birden çok medeniyetin izlerine şahit oluyorsunuz.

İstanbul Gezilecek En Güzel Yerler Listesi

İstanbul keşfedilmeye doyan bir şehir değil. Ancak akla ilk gelen yerler neresi derseniz; İhtişamlı Topkapı ve Dolmabahçe Sarayları ile birden çok dine ibadet merkezi olmuş Ayasofya, listenizde ilk üçü almalı. 

İmparator 1. Justinianus tarafından, 532 yılında yaptırılan Ayasofya Camii’ni gördükten sonra “İstanbul’a biraz da dışarıdan bakayım ama çok da uzaklaşmadan” derseniz yapmanız gereken tek şey bir vapura atlayarak Adalar’a geçmek.

Bunlar; Büyükada, Heybeliada, Kınalıada, Sedefadası, Burgazada. Ulaşımın elektrikli faytonlarla yapıldığı ve trafiğin olmadığı ada hayatında küçük bir İstanbul tecrübe edeceksiniz.

İstanbul’un meşhur simgesi Kız Kulesi’ni görmeden olmaz. Motorlu teknelerle gidebileceğiniz Kız Kulesi’nde keyifli bir akşam yemeği yiyebileceğiniz şık bir restoran da bulunuyor. 

Bizans Döneminde şehrin su ihtiyacını gidermek için inşa edilen Yerebatan Sarnıcı’na girdiğinizde dünyadan uzaklaştığınızı, tüyler ürpertici mistik bir evrene ulaştığınızı hissedebilir, tüm bu hislerden bir anda günümüze ışınlanıp F1 yarışlarıyla heyecanınızı doruklara çıkarabilirsiniz.

Her Çağın Unutulmaz Kenti İstanbul

Kültür ve sanat alanında da köklü faaliyetlere ev sahipliği yapan İstanbul aynı zamanda dünyanın dört bir yanından insanların akın ettiği önemli bir turizm merkezidir.

Türkiye’nin en büyük ticaret, ulaşım, eğitim, kültür, sanat ve eğlence merkezi olan bu büyülü şehirde geçireceğiniz anları zamanla unutacak olsanız bile hissiyatını daima hatırlayacaksınız.

İstanbul Otelleri

Onlarca şarkıya, şiire ve sinema filmine konu olmuş İstanbul’u yaşamak kimine göre çile ama çoğuna göre vazgeçemediği bir sevda.

Bu şehirde boğaz manzaralı 7 yıldızlı otellerden hesaplı pansiyonlara kadar birbirinden uygun sınırsız konaklama fırsatları bulunuyor. Bütçenize en uygun otelleri incelemek için tıklayınız.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster