Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Yaz Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Dalaman Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Deniz Keyfi
  • Yamaç Paraşütü
  • Su Sporları
  • Doğa Yürüyüşleri
Ne Yenir
Ne Yenir
  • Deniz Mahsülleri

Ölüdeniz'de Ne Yapılır?

Ölüdeniz'de Görülmesi Gerekenler Ölüdeniz'de Görülmesi Gerekenler

oludeniz-kelebekler-vadisi
Kelebekler Vadisi

Dünyaca ünlü bir doğal güzellik olan Kelebekler Vadisi, büyüleyici atmosferiyle sizleri bekliyor.

oludeniz-babadag
Babadağ

Denizden 2000 metre yükseklikteki Babadağ’da nefes kesen Fethiye manzarasıyla yamaç paraşütü deneyimi yaşayabilirsiniz.

oludeniz-saklikent-kanyonu
Saklıkent Kanyonu

Milyonlarca yıl önce meydana gelmiş eşsiz bir kanyon olan Saklıkent Kanyonu, keşfetmeyi ve raftingi sevenler için mükemmel bir adres.

oludeniz-tabiat-parki
Ölüdeniz Tabiat Parkı

Hem mükemmel bir deniz keyfi yapıp hem de canlıları gözlemleyebileceğiniz Tabiat Parkı, yeşil ve mavinin en güzel buluşma noktası.

oludeniz-calis-plaji
Çalış Plajı

Caretta carettaların da yuvası olan bu muhteşem plajı mutlaka görmelisiniz.

oludeniz-kabak-koyu
Kabak Koyu

Huzurun ve inzivanın adresi olan Kabak Koyu Ölüdeniz’in en meşhur yerlerinden biri.

oludeniz-belcekiz-plaji
Belcekız Plajı

Masmavi sığ suyu ve tertemiz plajıyla Belcekız’a hayan olmamak elde değil.

oludeniz-hisaronu
Hisarönü

Alışverişin, eğlencenin ve sosyal hayatın merkezi olan Hisarönü’de keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

oludeniz-kayakoy
Kayaköy

Terk edilmiş bir Rum köyü olan Kayaköy’ün etkileyici atmosferini mutlaka yaşamalısınız.

oludeniz-sovalye-adasi
Şövalye Adası

Tarihin izlerine rastlayabileceğiniz bu muhteşem adada deniz keyfi bir başka.

Macera Dolu Bir Tatil

Ölüdeniz’de esen rüzgar, aksiyon severler için bir nimet. Hava sporları alanında birbirinden tecrübeli ekipleriyle, eşsiz güzellikteki yamaçlarıyla sizleri bekliyor. Babadağ yamaç paraşütü merkezi aynı zamanda Türkiye’nin ilk yamaç paraşütünün yapıldığı yerdir.

Yalnızca paraşüt değil, dilerseniz trekking yapıp sonrasında geceyi geçirmek için kamp da kurabilirsiniz. 1700 metre yükseklikten paraşütçüleri ve Ölüdeniz’in güzelliğini izlemek paha biçilemez.

Ölüdeniz Otelleri

Bölgede çok sayıda konaklama seçeneği mevcuttur. İster butik oteller isterseniz de çadır kampında konaklayabilirsiniz. Tüm otel seçenekleri için tıklamanız yeterli.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Unutulmaz Denizler

Plajı genellikle taşlık olan Ölüdeniz ve Belcekız Plajları, deniz suyunun doğallığını sorgulatacak kadar renkli. Ölüdeniz’in bu kadar ünlü olmasını sağlayan şey lagün kısmının kendine has özelliği ve elbette Kelebekler Vadisi.

Vadinin içinde olmanın ayrı, vadiye tepeden bakmanın ayrı bir keyif verdiği Kelebekler Vadisi, 80’den fazla kelebek türüne ev sahipliği yapıyor. Vadinin civarındaki devasa yükseklikte kayalar sayesinde çevre kirliliği buraya uğramıyor. Tabii vadideki işletmelerin de katkısı fazla.

Bölgede konaklama için en çok tercih edilen şey çadır. Bungalov evler de çok rağbet görüyor. Burası bir sit alanı olduğundan imar iznine de kapalı.

Akdeniz ikliminin bunaltıcılığından nasibini almayan Vadi, sonbahar aylarında da yazı yaşar. Nadiren de olsa gelişen don olayı da burayı es geçer. Kelebekler Vadisi doğa anadan torpilli bir tatil merkezidir.

Doğal Güzelliklerin Tadını Çıkartın

Ölüdeniz Tabiat Parkı’nda doğa yürüyüşü, yaban hayatı gözlemi ve piknik gibi birçok aktiviteyle hoş vakit geçirebilirsiniz. 300 araçlık kapasitesi ile günde 5000 kişiyi ağırlama olanağı olan bu alan, bazı arkeolojik kalıntılar da barındırıyor.

Dilerseniz bisiklet turuna da katılabilirsiniz. Dünyanın en güzel plajlarından biri olarak adlandırılan Belcekız plajında sabahtan gün batıncaya dek yüzmeye doyamayacaksınız. Yüzmenin yanında kano ile gezintiler ve çeşitli su sporlarını denemeyi ihmal etmeyin.

Tekne Turlarıyla Farklı Dünyalara Gidebilirsiniz

15. yüzyılda Rodoslu şövalyelerin içerisinde bir kale yaptığı Şövalye Adası, günümüze kadar uzanan birçok sarnıç ve mozaikle dolu. Doğa ve tarihin muhteşem bir buluşma noktası olan adanın huzurlu havası insanı kendinden geçiriyor.

Otel, pansiyon, restoran ve piknik alanları bulunan adaya Fethiye Limanı’ndan kalkan teknelerle ulaşım yapılıyor.

Restoran bakımından çok özenli ve çeşitli olduğu söylenemez bu konuda hazırlıklı olmak gerek. Mümkünse aperatifçileri tercih ediniz. Mekanlar genellikle turistlerin damak zevki ve eğlence anlayışına yönelik çalışıyor.

Ölüdeniz Ulaşım Seçenekleri

Dalaman Havalimanı üzerinden Fethiye’ye ve Fethiye Otogardan dolmuşlarla 40 dakikada Ölüdeniz’e ulaşma şansınız mevcuttur.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster