Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Yaz Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Milas Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Deniz Keyfi
  • Doğa Yürüyüşü
  • Ekstrem Sporlar
  • Kültürel Geziler
Ne Yenir
Ne Yenir
  • Deniz Mahsulleri

Bodrum’un İncisi Türkbükü

Bodrum Yarımadası’nın kuzeyinde bulunan Türkbükü, Bodrum’un en popüler tatil beldelerinden biridir. Asıl ismi Göltürkbükü olan belde bembeyaz evleri, mandalina bahçeleri ve pırıl pırıl denizleriyle Bodrum tatilcilerinin gözde adreslerindendir.

Doğası ve denizleri ile göz dolduran Türkbükü, gece hayatıyla da Bodrum’un en popüler beldesi olmuştur. Birbirinden eğlenceli ve büyük gece kulüplerinde sabahın ilk ışıklarına kadar dans ederek tatilinizi eğlencenin doruklarına taşıyabilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Türkbükü’nde Gezilecek Yerler

Türkbükü’nde yer alan ve Türk topraklarının tarihi ve önemli yerlerinden biri olan Madnasa Antik Kenti, eski bir Leleg kentidir. Madnasa’da görebileceğiniz en güzel eserler arasında kaya mezarları yer alıyor.

Bodrum’un sembol yapılarından biri olan Bodrum Kalesi’ni de ziyaret ederseniz muhteşem bir manzarayı da seyretme fırsatı kazanırsınız. Bodrum Kalesi’nin içinde yer alan meşhur Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’ni de ziyaret edebilirsiniz.

Sualtında yapılan kazı çalışmaları sonucunda ortaya çıkarılan birbirinden değerli eserlerin ve koleksiyonların sergilendiği bu müzenin dünyaca ünlü bir sualtı müzesi olma sebebi 3300 yıl öncesinde, Genç Tunç Dönemine ait olan bir Likya ticaret gemisinin burada sergilenmesidir.

Uluburun Batığı bu müzenin en önemli parçası olarak gösterilmektedir. Kale’nin en meşhur şeyi ise Fransız, İtalyan, Alman, Fransız adı verilen dört adet kuledir.

Türkbükü Denizleri

Türkbükü’nün en bilinen koyu Cennet Koyu’dur. Yeşil ve mavinin her tonunu içinde barındıran bu muhteşem koy, Türkiye’nin en güzel denizleri arasında yer alıyor.

Özellikle de özel teknelerin uğrak noktası olan Cennet Koyu, havlunuzu serip tüm gün keyif yapabileceğiniz ağaçlar arasında harika bir plajdır.

Türkbükü’nde Ne Yapılır?

Türkbükü’nün muhteşem doğası sebebiyle burada yapılacak en güzel aktivitelerin başında doğa yürüyüşü gelmektedir.

Dilerseniz tekne kiralayarak ya da turlara katılarak Bodrum’un en güzel koylarını bir gün içinde gezebilir, ATV safari, at safari, tüplü dalış gibi birbirinden eğlenceli aktivitelerle tatilinizi renklendirebilirsiniz.

Türkbükü Nerededir? Nasıl Gidilir?

Bodrum’da 20 kilometre mesafede bulunan Türkbükü’nün Milas Havalimanı’na uzaklığı 46 kilometredir. Bodrum Otogarından ise otobüs seferleri bulunmaktadır.

Türkbükü Otelleri ve Konaklama Seçenekleri

Türkbükü’nde konaklayabileceğiniz en uygun otelleri incelemek için hemen tıklayın.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster