Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Yaz Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Dalaman Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Deniz Keyfi
Ne Yenir
Ne Yenir
  • Deniz Mahsulleri

Mandalina Kokulu Bir Tatil

Tüm doğal güzelliklerinin yanında elbette beldenin denizi unutamayacağınız kıvamda. En ünlü plajları; Gün Batımı Sahili ve Kadıkalesi Plajı’dır. Turgutreis’in denizi dalgalı ve mavi bayraklı olup hafif çakıllı bir zeminden oluşmakta.

Koylarıyla ünlü olan Turgutreis’ten dolmuşla 15 dakikada Akyarlar Koyu’na gidebilirsiniz. Mandalina ağaçları ve tatlı rüzgarıyla Turgutreis bir çift terlikle aylarınızı geçirmek isteyeceğiniz bir kıyı şeridi.

Turgutreis Marina hem mağazaları hem de kafeleriyle keyifli bir akşam geçirmek isteyenler için hareketli bir merkez. Eğer klasik müzik seviyorsanız bir süredir Uluslararası Klasik Müzik Festivali’ne de ev sahipliği yapıyor.

Turgutreis’in görülmeye değer tarihi yerlerinin başında Kadıkalesi’ndeki tarihi çeşmeler ve Helenistik Döneme uzanan Roma Kilisesi geliyor.

Sanatçılar ve Ressamlar Sokağında Keyifli Bir Gece

Turgutreis’te akşam olduğunda tezgahlar sokaklarda yerini alıyor. Sanatçılar Sokağı ve Ressamlar Sokağı’nın renkleriyle gece hareketlenmeye başlıyor.

Sanata ve el emeğine büyük önem verilen Turgutreis’i evinize taşımak için çok güzel seçenekler var. En ünlüsü ise oyma kuru kabak. Genellikle gece lambasına dönüştürülen bu el emeği ürünü Turgutreis’in simgesi haline gelmiş durumda.

Eğer dansı ve müziği seviyorsanız Barlar Sokağı’nda her şarkıya ayrı eşlik eden bir seçenek bulmak mümkün.

Omega cenneti Turgutreis’e gelip Ege sularında yaşayan her balığı sırayla tatmadan dönmeyin deriz. Her mevsim ayrı tatları veren Turgutreis’te sakinliği de yaşamak istiyorsanız Ekim, Kasım ayları çok güzel oluyor.

Turgutreis Otelleri ve Ulaşım Rehberi

Bodrum Otogardan dolmuşlarla ortalama yarım saatte Turgutreis’e gelebilirsiniz. Bölge turizm açısından gelişmiş bir bölgedir dolayısıyla konaklama için çok sayıda seçenek mevcuttur. Tam da size göre otel seçenekleri için tıklayınız.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster