Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Yaz Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • İzmir Adnan Menderes Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Deniz Keyfi
  • Doğa Yürüyüşleri
Ne Yenir
Ne Yenir
  • Deniz Mahsulleri

Doğayla İç İçe Tatilin Adresi

Güzelçamlı, Kuşadası ilçesinin en ünlü tatil beldesidir. Dilek Yarımadası tarafında bulunan bu beldenin denizi kadar ağaçlık alanları da göz dolduruyor. Heredot Güzelçamlı için “Yeryüzünün üstünde ve gökyüzünün altında en güzel yer” ifadelerini kullanmış ve en açık şekilde özetlemiştir bizce.

Dilek Yarımadası Milli Parkı

Güzelçamlı’da yeşil ve mavinin iç içe olduğu çok ünlü yeri Dilek Yarımadası Milli Parkı. Burada insanlar kadar yaban domuzları da halktan. Çoğunlukla sahile inip getirdiğiniz yiyecekleri teklifsiz götürebilirler. O anlarda size sakince masadan çekilmek kalıyor ama tedirgin olmanıza gerek yok, payları olduğunu düşündükleri kısmı alıp uzaklaşıyorlar o yüzden tedarikli gelmenizi tavsiye ederiz.

Milli parkta dört adet koy bulunuyor. Hafta sonları kalabalık artacağı için size en uygun görünen koyu seçebiliyor olmak bir avantaj. İlk koy olan İçmeler Koyu kumluk bir yapıya sahip ve diğerlerine oranla geniş bir alana sahip.

Üçüncü koy olan Karasu Koyu çakıllardan oluşuyor ve bir yanı deniz diğer yanı da mis gibi çamlarla dolu.

Kuşadası Milli Parkı yalnızca yüzme alanı değil. Bisiklet turu ve piknik yapmak için de elverişli olan alan küçük bir aktivite amazonunu andırıyor. Daha önce denk gelmediğiniz deniz canlılarına ve yüzlerce kuş türüne de ev sahipliği yapan bir yer. Buraya giriş ücretli ve tuvalet, duş gibi hizmetler sunmaktadır.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Zeus Mağarası

Milli parkın içinde Türkiye’nin en meşhur mağarası olan Zeus Mağarası bulunuyor. Mitolojiye göre Zeus Poseidon’u kızdırdığında saklanmak için bu mağarayı kullanıyor. 15 metre derinliğindeki mağaranın içinde bulunan bu derin havuzun yeşil ve mavi renklerdeki suyu karbonatlı sudur.

Kaynaklardan gelen maden suyu ile denizin tuzlu suyunun karışımından oluşuyor. Mağaranın içerisine biraz yürüdüğünüzde kayaların arasında karanlık bir alanda yüzebileceğiniz yere varıyorsunuz. Buradaki su şimdiye kadar hissettiğiniz suların en soğuğu olabilir ancak insanları cezbeden de bu. Loş ve karanlık bir mağarada her bir damlacığın sesini duyarak yüzmek size başka bir dünyada yüzüyormuşsunuz hissi veriyor.

Olimpiyatın Anavatanı

Güzelçamlı’ya geldiğinizde Panionion Antik Kenti’ni ziyaret edebilirsiniz. Kuruluşu MÖ 8 yılına dayanan bu kent, günümüzdeki olimpiyat sporlarının yapıldığı festival ve yarış alanıydı.

Güzelçamlı Nerededir? Nasıl Gidilir?

Aydın’ın Kuşadası ilçesine bağlı olan Güzelçamlı’ya en yakın havalimanı İzmir Adnan Menderes Havalimanı’dır. Havaalanı servisleri ile Kuşadası’na geldikten sonra buradan minibüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Güzelçamlı Otelleri

Güzelçamlı’da dilerseniz çadır kampında tatilinizi geçirebilir, dilerseniz de birbirinden keyifli otel ve pansiyon seçeneklerinden bütçenize en uygun olanı kolaylıkla bulabilirsiniz. Tek tıkla tüm seçenekleri görebilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster