Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Yaz Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Antalya Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Deniz Keyfi
  • Kültürel Geziler
  • Doğa Yürüyüşleri
  • Ekstrem sporlar
Ne Yenir
Ne Yenir
  • Deniz Mahsulleri

Huzurlu Tatilin Adresi

Kemer’de bulunan Göynük, Beydağları’na sırtını vermiş, çam ormanlarıyla bezeli eşsiz doğal güzelliklere sahip bir beldedir. Antalya’nın en çok turist ağırlayan bölgesi olmasına şaşırmamak lazım.

Kuruluşu MÖ 690’lı yıllara dayanan bölge 1600 yıl boyunca Likya uygarlığının önemli bir yerleşim yeri olmuştur. Göynük’te gezilecek birbirinden etkileyici hem tarihi hem de doğal güzellikler yer alıyor. Aynı zamanda gece hayatıyla da Antalya’nın öne çıkan bölgelerinden biridir.

Göynük Plajları

Göynük’ün 3 kilometre uzunluğundaki plajı mavi bayraklıdır. İncecik kumlardan oluşan sahili ve tertemiz suyu ile ziyaretçilerine unutulmaz bir keyif yaşatıyor.

Halk plajı olarak hizmet veren Göynük Plajı’nda basketbol, voleybol ve halı saha gibi eğlence alanları da yer alıyor. Özenle korunan bu plajda hem denizin tadını doyasıya çıkarabilir hem de arkadaşlarınızla eğlenceli spor müsabakaları düzenleyebilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Göynük Gezilecek Yerler

Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan beldede pek çok doğal güzelliğe de rastlayacaksanız. İçlerinde en meşhur olanı şüphesiz Göynük Kanyonu’dur.

Kanyonun ulaşım yolu da en az kendisi kadar göz alıcıdır. Kanyonun en meşhur yanı ise irili ufaklı göletleridir. Doğal havuzlarda soğuk suyun ve ağaçlarla kaplı muhteşem atmosferin tadını çıkarabilirsiniz. Keşfedeceğiniz muhteşem mağaraları de mutlaka gezmelisiniz.

Kemer Beydağları Sahil Milli Parkı olarak da anılan kanyon, Likya Yolu’nun da güzergahlarından biridir. Hem tarihi hem de doğasıyla dünya üzerinde önemli bir konuma sahip olan bu yolda unutulmaz bir doğa yürüyüşü yapabilirsiniz.

Göynük Kanyonu Aktiviteleri

Doğa ile iç içe bir yürüyüşün yanı sıra Göynük Kanyonu’nda zipline gibi eğlence dolu aktiviteler de bulunuyor. 40 metre yükseklikte kendinize Superman’inki gibi bir yolculuk ısmarlayabilirsiniz.

Macera parkındaki parkurlarda kendinizi Tarzan gibi de hissedebilirsiniz. Kanyonu gezmenin tek yolu uçmak ya da yürümek değil elbet. Düzenlenen tekne turlarıyla masmavi suların üstünde kanyonun gizemli ve mucizevi güzelliklerine doğru eşsiz bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Body rafting denen ve özel giysilerle yapılan botsuz rafting ise Göynük Kanyonu’nun meşhur aktivitesidir. Arazi araçları ile kanyon suyunun bir ucuna bırakılıyorsunuz ve koruyucu ekipmanları giyerek yer yer yürüyüp yer yer yüzeren kanyonu tamamlıyorsunuz.

Bu 6 kilometrelik kanyon yolunu suyun içinden olduğu gibi akarsuyun yanında yer alan yürüyüş parkurlarında kuru şekilde de tamamlayabilirsiniz.

Kanyonun iki yakasını bağlayan ve altından akarsuların geçtiği iki köprüde birbirinden güzel kanyon görüntüleri fotoğraflayabilirsiniz. Göynük Kanyonu’nu hiçliğin ortasında izbe bir kanyon gibi düşünmeyin. Burada pek çok restoran, kafe, tuvalet gibi imkanlar da bulunuyor.

Phaselis Antik Kenti

Tarihe açılan bir kapı olan Göynük’e geldiğinizde Phaselis Antik Kenti’ni gezerek tarihin en güzel atmosferini yaşayabilirsiniz. Beldeye 23 kilometre uzaklıkta bulunan antik kent Olimpos Beydağları Milli Parkı içinde yer almaktadır. Antik Yunan ve Roma kenti olan Phaselis doğal güzellikleriyle de oldukça etkilemektedir.

Göynük Nerededir? Nasıl Gidilir?

Antalya’ya 36, Kemer’e 6 kilometre uzaklıkta yer alan Göynük’e Antalya’dan minibüslerle gidebilirsiniz.

Göynük Otelleri

Göynük’te konaklayabileceğiniz birbirinden güzel otel ve pansiyonlarını incelemek için hemen tıklayın.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster