Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Yaz Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Antalya Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Kültürel Geziler
  • Denizaltı Gezisi
  • Tüplü Dalış
  • Deniz Keyfi
Ne Yenir
Ne Yenir
  • Deniz Mahsülleri
  • Yanık Dondurma

Tarih Kokan Bir Tatil

Kaleiçi, Toroslar’ın eteğine kurulmuş, dört yanı tarihi surlarla çevrili, yaşayan en eski beldelerdendir. Antalya’nın en önemli tarihi ve turistik gezi merkezi olan Kaleiçi’de ücretsiz golf araçlarıyla gezmek yapılacak en keyifli şeylerden biridir.

Merdivenlerle inilen ve Mermerli Plajı, Kaleiçi’nin tek plajıdır. Yat limanının hemen yanında bulununa ve etrafı begonvillerle çevrili cıvıl cıvıl olan bu kumsalın denizi çakıllardan oluşan, cam gibi ve çok da derinleşmeyen bir denizdir.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Osmanlı ve Selçuklular Döneminden Eserler

Mermerli Plajı’na yürüme mesafesinde bulunan ve iki katlı bir konağın dönüştürüldüğü etnografya müzesindeki Osmanlı ve Selçuklular’a ait tarihi eserleri mutlaka görmelisiniz. Zaten Kaleiçi’nin neredeyse tamamı konaklardan oluşmakta. İki tarafı eski evlerle çevrili sokaklarda yürümek eşsiz bir keyif veriyor.

Kaleiçi Gezilecek Yerler Listesi

Kaleiçi’nin simgesi haline gelen iki önemli yapı; Saat Kulesi ve Hadrian(Hadrianus) Kapısı’dır. Etrafı palmiyelerle bezenmiş ve üç kemerden oluşan bu kapı, kabartmalar ve işlemelerle doludur. Bir film gibi karşısına geçip izlenecek kadar etkileyici. 

Kuşlar Kadar Özgür Hissedeceksiniz

Her noktasından tarih fışkıran bu beldede gitmeniz gereken en güzel mekanlar; Tophane Çay Bahçesi ve Panoramik Asansör’dür. Burada Akdeniz’in ve Beydağları’nın gözalıcı manzarasını en geniş haliyle izleyebilirsiniz.

3000 parçalık koleksiyondan oluşan oyuncak müzesini de görmeden ayrılmayın. 

Su Altı Tutkunları Kaleiçi’ne Aşık Olacak

Eğer dalış yapmaktan hoşlanıyor ya da ilk kez denemek istiyorsanız bunu Kaleiçi’de yapmak doğru bir seçim olur. Marinanın içerisinde birçok dalış merkezi bulunmakta. Marinanın hemen yakınında bulunan Saint de Die Batığı’na ve diğer farklı noktalara dalış düzenliyorlar.

Kaleiçi’ni en unutulmaz yapan aktivitelerden biri Türkiye’nin tek denizaltı seyahatidir. Bir saat süren ve 35 metreye kadar dalınan bu yolculuğun bir üstü aya seyahat.

Meyhaneleri ve sokak lezzetlerinin yanı sıra Kaleiçi’de canlı müzik yapan mekanlar da oldukça keyifli. En meşhur tatlısı olan, keçi sütünden yapılan yanık dondurmayı yemeden gitmeyin. 

Kaleiçi Ulaşımı

Buraya gelmek Antalya Otogarından şehiriçi otobüsleriyle ortalama yarım saat sürüyor.

Kaleiçi Otelleri

Antalya’nın merkezinde yer alan bölgede konaklama seçeneği sınırsız sayıda desek abartmış olmayız. Sizin için ideal oteli bulmak için hemen tıklayın.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster