Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Doğa Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Antalya Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Doğa Yürüyüşü
  • Rafting
  • Piknik

Akdeniz'in Hayat Suyu

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bulunan Manavgat Nehri’nin nadide doğa harikası bu şelale, yemyeşil ağaçların arasından, kısa bir mesafeden ve geniş bir alandan dökülüyor.

Şelaleyi besleyen su Dumanlı Kaynağı’ndan geliyor. Antalya’ya gelen yerli ve yabancı her turistin görmeden dönmediği bir adrestir.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

3-4 metrelik falezlerden dökülen suyun rengi, köpüklerin rengiyle karıştığında oluşan manzara insanı büyülüyor. Sesleri su sesiyle karışan kuş cinsleri arasında kaz, ördek ve martılar yer alıyor.

Şelaleye geldiğinizde gözlerinizi kapatın ve suyun sesi ile orman sakinlerinin sesini benliğinizde hissetmeye çalışın.

Manavgat Şelalesi’nin en büyük kolaylığı şehir içi araçlarıyla buraya ulaşımın olması. Şelale çevresinde canlı balık restoranları, kafeler, piknik alanları gibi halkın ve turistlerin faydalanabileceği, bu güzel doğa harikasının tadını çıkarabileceği imkanlar bulunuyor.

Eğer bu suyla daha yakın olmak isterseniz Manavgat Nehri’nde rafting ve kano aktivitelerine katılarak unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz. Kuşların cıvıl cıvıl sesleri eşliğinde harika vakit geçirebilirsiniz.

Ekstrem sporlar hayatınızın bir parçası olmasa bile buraya geldiğinizde bu sporları denemenizi tavsiye ederiz. Gündelik hayatınızdan sıyrılmak için yaptığınız tatillerde ufak tefek çılgınlıklar güzel anılar oluşturmak dışında hiçbir şey yapmaz.

Manavgat Şelalesi Nerededir? Nasıl gidilir?

Antalya’ya 72 km, ilçesi Manavgat’a 3 km uzaklıkta bulunan Manavgat Şelalesi’ne, havalimanından, Alanya merkezden ve Antalya merkezden kalkan Manavgat otobüsleri ile Manavgat’a gelip oradan şelaleye giden dolmuşlarla ulaşabilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster