Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Doğa Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Antalya Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Kaya Tırmanışı
  • Doğa Yürüyüşleri

Türkiye'nin En Büyüğü

Antalya’da bulunan Geyikbayırı, 2000 yılında Metin Yılmaz ve Öztürk Kayıkçı tarafından keşfedilmiş bi doğa harikasıdır. Çevresindeki dağlar ve ormanlar bu tırmanış rotalarına muhteşem bir hava katmaktadır. Geyikbayırı’nın en güzel manzarası Beydağları’nın zirvelerinden biri olan Geyiksivri Dağı’nda bulunuyor.

1000’den fazla rotasıyla her derecedeki tırmanış sporcusuna hitap eden Geyikbayırı’nda her çeşit zorlukta eğim bulunuyor.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Avrupa’da Üçüncü

Geyikbayırı’nda tırmanış yapmak için en uygun zamanlar ilkbahar, sonbahar, kış aylarıdır. Yağışlı günlerde ıslanmayan bazı bölgeleri ve güneşli günlerde gölgede kalan alanları sayesinde her şartta tırmanış imkanı veriyor.

Dağın kireç ve konglomera adında iki çeşit kaya yapısı bulunuyor . Kireç taşının oldukça sağlam olduğunu biliyoruz. Konglomeranın çakıllı yapısı sebebiyle dikkatli olmak gerekiyor çünkü zaman zaman kopma yaşanabiliyor.

Geyikbayırı’nda tırmanış yalnızca bir spor olmaktan çıkıyor ve tabiatın kollarında büyüleyici bir manzara deneyimine dönüşüyor. Geyikbayırı en iyi tırmanış alanları arasında Avrupa’da en önemli 3, dünyada ise en önemli 10 yer arasında anılıyor.

Geyikbayırı Nerededir? Nasıl Gidilir?

Antalya‘nın Konyaaltı ilçesinde bulunan Geyikbayırı’na Antalya şehir merkezinden otobüslerle ulaşım sağlayabilirisiniz.

Geyikbayırı Otelleri

Geyikbayırı’na geldiğinizde konaklamak için bungalov evleri veya doğa ile baş başa olacağınız çadır kamplarını tercih edebilirsiniz. Yine de Antalya merkeze son derece yakın olduğu için dilerseniz bu bölgeye günübirlik de gelip hem aktivitelerin hem manzaranın tadını çıkartabilirsiniz.

Size uygun tüm seçenekleri görmek için hemen tıklayınız.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster