Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Yaz Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Antalya Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Deniz Keyfi
  • Doğa Gezileri
  • Kültürel Geziler
  • Sportif Aktiviteler
Ne Yenir
Ne Yenir
  • Deniz Mahsülleri
  • Akdeniz Mezeleri

Manavgat'ta Ne Yapılır?

Manavgat'ta Görülmesi Gerekenler Manavgat'ta Görülmesi Gerekenler

manavgat-macera-parki
Macera Parkı

Oymapınar Barajı’nın kıyısında yer alan Manavgat Macera Parkı’nda eğlenceyi doruklarda yaşamaya var mısınız?

manavgat-tyche-tapinagi
Tyche Tapınağı

Büyüleyici tanrı başlıkları ve kubbelerden oluşan Tapınak, Antik Çağın en önemli yapılarından biridir.

manavgat-selalesi
Manavgat Şelalesi

Manavgat’ın en ünlü doğal güzelliği olan Manavgat Şelalesi görkemli yapısıyla görenleri büyülüyor.

manavgat-apollon-tapinagi
Apollon tapınağı

Tarihi MS 150 yılına dayanan Apollon Tapınağı yalnızca tarihi bir hazine değil aynı zamanda muhteşem bir doğa yürüyüşü alanıdır.

manavgat-side-antik-kenti
Side Antik Kenti

Romalılar tarafından MÖ 78 yılında yapılan Side Antik Kenti, Manavgat bölgesinin en ilgi çekici yapılarından biridir.

manavgat-merkez-kulliye-camii
Merkez Külliye Camii

Osmanlı ve Selçuklu mimarisi tarzında inşa edilen Merkez Külliye Camii Akdeniz Bölgesi’nin en önemli mimari yapıları arasında yer alıyor.

manavgat-nemorum-cesmesi
Nemorum Çeşmesi

Anıtsal Çeşme olarak da bilinen bu tarihi yapı 20 metre yüksekliğinde ve fresklerle süslü büyüleyici bir antik çeşmedir.

manavgat-oymapinar-golu
Oymapınar Gölü

Manavgat Çayı üzerinde yer alan ve aynı zamanda iki barajdan da biri olan Göl, Manavgat’ın etkileyici doğal güzelliklerinden biridir.

manavgat-tazi-kanyonu
Tazı Kanyonu

2017 yılında bir tesadüf sonucu keşfedilen benzersiz kanyonda rafting başta olmak üzere kaya tırmanışı, trekking gibi pek çok ekstrem sporu deneyimleyebilirsiniz.

manavgat-koprulu-kanyon-milli-parki
Köprülü Kanyon Milli Parkı

Ülkemizin en ünlü rafting merkezlerinden biri olan bu kanyon Akdeniz’in en önemli doğal alanlarından biridir.

Plajlardan Antik Kentlere Sayısız Güzellik

Manavgat’ın en sık tercih edilen iki plajı Evrenseki Halk Plajı ve Sorgun Plajı’dır. Eğer daha kumlu ve havuz gibi bir denizde keyif yapmak isterseniz Dolphin Plajı keyfinize keyif katacaktır. 

MÖ 3. yüzyılda bir liman kenti olarak kurulan Lyrbe Antik Kenti, MS 150 yılına kadar uzanan geçmişiyle Roma Döneminin şahane izlerinden olan Apollon Tapınağı ve ilçenin en eski tarihine şahitlik eden Selge Antik Kenti en önemli tarihi değerleridir.

MS 2.-3. yüzyıllarda yapıldığı düşünülen ve Manavgat Nehri’nden gelen suyu Side Antik Kenti’ne taşımak için inşa edilen, 35 kilometre uzunluğundaki tarihi Oymapınar su kemerleri antik dönemin en uzun soluklu yapılarındandır. Oymapınar Köyü’nde bulunan bu kemerler muhteşem bir ihtişama sahip.   

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Doğal Güzellikler Başınızı Döndürecek

Köprülü Kanyon Milli Parkı, Manavgat Şelalesi ve Oymapınar Gölü Manavgat’ın en büyüleyici doğal kaynaklarından. Göz alıcı güzellikteki suları ve havası sizi hayran bırakacak. 

Manavgat Otelleri ve Aktivite Seçenekleri

Konaklama adına çok sayıda seçeneğiniz bulunmaktadır çünkü Manavgat gelişmiş bir turizm bölgesidir. Dilerseniz Manavgat Çayı yanındaki otellerde dilerseniz şehir içinde konaklayabilirsiniz. Tüm konaklama seçenekleri için aşağıdaki linke tıklamanız yeterlidir.

Eğer otel yerine Manavgat’ın tabiatını iliklerinize kadar hissedeceğiniz bir tatil şekli tercih ediyorsanız burada kampçılık için uygun ortam bulmak çok kolay.

Manavgat’ın her güzelliğini bir gün içinde görebilmenizin tek bir yolu var o da mavi yolculuk.  Bunların dışında dalış, jeep safari, rafting gibi adrenalin depolarınızı doldurabileceğiniz aktiviteler bulabilirsiniz.

Eğer tatilinizi Ağustos ayına denk getirebiliyorsanız burada 3 gün süren kültür, turizm ve sanat festivalini yakalamanız harika bir deneyim olacaktır. Aynı zamanda her yıl düzenlenen dünyaca ünlü bisiklet yarışlarını da kaçırmak istemezsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Dönmeden Önce

Tüm doğal güzelliklerin ve yaz tatiline özgü aktivitelerin yanında tatilinizi tamamlamadan görmeniz gereken bir durak daha olduğunu düşünüyoruz.

Yalnızca çocukların değil yetişkinlerin de merak ve keyifle gezeceği Discovery Park’a bayılacaksınız. Sesli ve hareketli dev dinozor figürleri ile fosillerin yanı sıra çokça çizgi film karakterlerinin figürleri ile tanışırken zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız.

Akdeniz ve Dünya Mutfağının En Güzel Örnekleri

Manavgat’taki restoran menülerinde Akdeniz Mutfağı’nın ve mezelerin en güzelleri mevcut. Eğer farklı tatlar arıyorsanız burada bu deneyimi yaşamanız çok kolay çünkü birbirinden ünlü dünya mutfağı restoranları her damak zevkine hitap ediyor. 

Manavgat Ulaşım Seçenekleri

Antalya Havalimanı’ndan ortalama 1 saat süren transfer araçlarıyla ulaşımın oldukça kolay olmasının yanında, Manavgat’ın kendine ait otogarının bulunması  da ulaşım seçenekleri arasında.