Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Doğa Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Antalya Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Doğa Yürüyüşü
  • Bot Gezisi

Altınbeşik Gölü’nde Mistik Yolculuk

Ülkemizin büyüleyici doğa harikalarından biri olan Altınbeşik Mağarası’nda rüya gibi bir geziye hazır mısınız? Dünyanın üçüncü, Türkiye’nin ise en büyük yeraltı gölü olan Altınbeşik Mağarası, 125 metre uzunluğunda görkemli bir doğa oluşumudur.

Bu mağaranın bir benzersiz özelliği de Türkiye’nin ilk ve tek milli park mağarası olmasıdır. 1995 yılında turizm için açılan bu mağaradaki traverten oluşumları ışık oyunlarıyla buluştuğunda güzelliğine güzellik katıyor.

Orta Toroslar’ın bir parçası olan bu eşsiz mağara, karstik yapıların aşınmasıyla oluşmuş üç katlı bir mağaradır. Gölün sonunda yer alan 40 metrelik travertene çıktığınızda burada sizi başka bir göl daha karşılıyor. Mevsim yağışlarına göre bu traverten bir şelaleye dönüşebiliyor.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Milli Park Aktiviteleri

‘Düden suyu’ adıyla da anılan mağaranın sodalı suyunun sahip olduğu turkuaz rengi adeta bir kartpostalı andırıyor.

Adını altında yer aldığı Altınbeşik Teopesi’nden alan mağaranın çalışmaları hala sürmektedir. Botlarla 400 metre kadar içerisine yapacağınız yolculuk sizlere unutulmaz bir macera fırsatı sunacak.

Altınbeşik Mağarası Milli Parkı’nda doğa yürüyüşü, piknik ve yaban hayvan gözlemciliği gibi aktivite imkanlarınız da bulunuyor.

Beyşehir Gölü ile bağlanan Altınbeşik Mağarası’nın büyüleyici atmosferini tatmak istiyorsanız tatil rotanıza eklemeyi unutmayın.

Altınbeşik Mağarası Nerededir? Nasıl Gidilir?

Antalya’nın İbradi beldesindeki Ürünlü köyünde bulunan mağaraya Antalya-Manavgat karayolundan ulaşım sağlanılabildiği gibi köydeki 5 kilometrelik patika yoldan da ulaşabilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster