Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Yaz Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Antalya Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Deniz Keyfi
Ne Yenir
Ne Yenir
  • Deniz Mahsulleri

Unutamayacağınız Plajlar

Mavi bayraklı Tekirova Plajı en bilinen plajlarından. Bölgenin denizi özellikle su sporları için oldukça elverişli ve popüler. Çakıllı kumsalı, temiz ve sığ sularıyla herkesin gözdesi olan halk plajı, aynı zamanda bir eğlence merkezi.

Tekirova Otelleri

Denize sıfır otelleriyle ünlü bu beldemizde çok sayıda konaklama seçenekleri mevcuttur. Yazın popüler adreslerinden olan Antalya‘ya bağlı Kemer ilçesinde bulunan bu eşsiz tatil beldesindeki tüm otel seçenekleri için tıklayınız.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

MÖ 7. Yüzyıla Dayanan Bir Tarih

MÖ 7. yüzyılda Rodoslu koloniciler tarafından yapılan Phaselis Antik Kenti, beldenin tek antik kentidir. Su kemerlerinden hamamlara, Zeus Tapınağı’ndan agoraya kadar gezebileceğiniz çok seçenek mevcut.

Büyük kültür zenginliğine sahip bu antik kentin 3 güzel sahili bulunuyor. Tarihi kültür gezisi için geldiğiniz Phaselis Antik Kenti’nde gezdikten sonra denizin keyfini de çıkarabilirsiniz.

Çeşit Çeşit Doğal Güzellik

O çağda liman olarak kullanılan bu sahiller Kuzey, Güney ve Merkez Liman olarak adlandırılıyor. Suyu merkez bölgelere göre biraz daha serin olan bu plajlar küçük çakıllarla kaplı ve çok temiz.

Eğer en sakin ve sessiz olanı arıyorsanız Kuzey Limanı öneririz. Denizi çarşaf diye anılan Merkez Limanda şemsiyeye ihtiyacınız olmuyor çünkü çevresi ağaçlarla kaplı. Burası piknik yapmak için de keyifli bir adres.

Her Anı Keyifli Bir Tatil

Gündüz keyfini geceye de uzatmak isterseniz çok güzel bistro barlar ve gece kulüpleri de mevcut. Yani buraya geldiğinizde hem gündüz hem de gece boyu eğlenceye hazır olun.

Bölgenin meşhur yemekleri ise; hulüklü, lezzet çıkısı ve civedir. 

Tekirova Ulaşım Seçenekleri

Antalya Havalimanı’nın Tekirova’ya mesafesi ortalama 1 saattir. Özel transfer araçlarla ya da şahsi aracınızla Tekirova’ya gelebilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster