Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Doğa Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Dalaman Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Deniz Keyfi
  • Doğa yürüyüşü
  • Tırmanış

İztuzu Plajı

Köyceğiz Gölü ile Akdeniz’in buluşma noktasında bulunan Dalyan, Muğla’nın tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü bir beldesidir.

Fethiye ve Marmaris arasında kalan Dalyan her ikisinin de doğal güzelliklerinden izler taşıyor. Avrupa’nın en güzel plajlarından ondan İztuzu Plajı da bunların başında geliyor.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Caretta Caretta Yurdu

Sırtını yemyeşil ormanlara dayayan plajın muhteşem doğası ve masmavi denizi görenleri kendine aşık ediyor. İztuzu Plajı’nın asıl sahipleri insanlar değil. Nesli tehlike altında olan caretta carettaların yumurtlama merkezi olmasıyla ünlü plaj, tuzlu su ile tatlı göl suyunun bir arada bulunduğu ender yerlerden.

Koruma altında olan 4.5 kilometre uzunluğundaki bu plaj boyunca hiçbir otel veya ev bulunmuyor. 1 Mayıs-31 Ekim tarihlerinde saat 20.00-08.00 arası girişlerin yasak olduğu sahilde, caretta carettaların yumurtlama döneminde evcil hayvanların girişi yasaklanıyor. Yaralı kaplumbağalar için bir kaplumbağa hastanesi bile var. Çizgilerle işaretlenen alanlar dışında havlu sermek ve güneşlenmek de yasak.

Ödüllü Plajda Eğlence Seçenekleri

Temizliği ve ince kum cinsiyle 2008’de Avrupa’nın en iyi açık alanı, 2011’de Avrupa’nın en iyi plajı seçilen İztuzu Plajı’nda yürüyüş, tırmanma, plaj voleybolu, plaj futbolu gibi aktiviteler için alanlar da bulunuyor. Eğlenceli vakit geçirmek için fırsatınız oldukça fazla.

İztuzu Plajı’na Nasıl Gidilir?

Dalaman Havaalanı’na 27 km uzaklıkta bulunan İztuzu Plajı’na Dalyan merkezden kalkan dolmuşlar da ulaşabiliyorsunuz. Dalyan’dan deniz ulaşımı ise dolmuş-tekne sistemiyle yapılıyor.

İztuzu Plajı Otelleri

İztuzu Plajı’nın yakın çevresinde tesis bulunmuyor. 12 km uzaklıktaki Dalyan’da pansiyon ve otel seçeneklerinden faydalanarak kısa bir yolculukla İztuzu Plajı’na ulaşabilirsiniz. Tüm otel seçenekleri için tıklayınız.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster