Yayınlanma Tarihi:

Bodrum Tatili

Ege Bölgesi’nin en güzel tatil beldelerinden olan Bodrum’da yaz mevsiminin tadı bambaşkadır. Türkiye’nin en güzel koylarından birçoğuna ev sahipliği yapan Bodrum’un en güzel plajları ve harika koylarını öğrenmeye ne dersiniz?

Bodrum otelleri, Bodrum’da denize girilecek yerler, Bodrum plajları ve Bodrum’un en sakin koylarına hep birlikte göz atalım.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Bodrum Otelleri

Karaincir Plajı

Bodrum’un güneyinde, Akyarlar’da yer alan Karaincir Plajı sığ ve tertemiz deniziyle muhteşem bir deniz keyfi sunuyor. Bunaltıcı sıcakları serin bir denizde yüzmekten keyif alıyorsanız Karaincir tam size göre.

Cam gibi tertemiz ve dalgasız bir suda yüzmenin keyfini bütün kış unutamayacaksınız.

Kargıcak Koyu

Bodrum’da en temiz ve en dalgasız deniz hangisidir diye soracak olursanız cevap Kargıcak Koyu’dur. Yalıçiftlik’te bulunan Kargıcak Koyu diğerlerine göre daha az popüler olması sebebiyle günümüze dek doğallığını koruyarak gelmiş benzersiz bir koydur.

Bodrum’da kamp yapılacak koylar arasında da bulunmaktadır.

Cennet Koyu

Göltürkbükü’nde yer alan Cennet Koyu adından da anlaşılacağı üzere gözalıcı bir güzelliğe sahiptir. Genellikle teknelerin uğrak noktası olan Cennet Koyu ince kumlardan oluşur. Son dönemlerde oldukça popüler olan Cennet Koyu Bodrum’un en etkileyici koylarından biridir.

Küdür Koyu

Lüks balık restoranlarıyla ve tertemiz denizleriyle ünlü olan Yalıkavak’ta bulunan Küdür Koyu hem özel hem de halk plajlarıyla herkesin tercih edebileceği bir koydur. Ağaçlık bir plaja ve pırıl pırıl bir denize sahip olan Küdür Yarımadası aynı zamanda 1. derecede sit alanıdır.

Gümüşlük Plajı

Bodrum’a 22 kilometre mesafede bulunan Gümüşlük Halk Plajı rüzgarıyla ve rüzgar sporlarıyla ünlü bir plajdır. Kum ve ince çakıl karışımı bir yapısı olan mavi bayraklı bu plajın en keyifli yanlarından biri ise hemen karşıda bulunan Tavşan Adası’na denizin içinden yürüyerek ulaşılabilmesidir.

Bardakçı Koyu

Bodrum’un en merkezi koylarından olan Bardakçı Koyu ünlü sanatçı Zeki Müren’in Bodrum’da en sık denize girdiği koydur. Bu sebeple Zeki Müren Koyu olarak da anılan koyun en güzel yanı ise Bodrum Kalesi’ne karşı kulaç atma keyfini sürebilmenizdir. Sakin, ılık, berrak ve sığ bir denizi vardır.

Yalıkavak Halk Plajı

Bodrum merkezine yürüme mesafesinde bulunan Yalıkavak Halk Plajı Bodrum’un en popüler plajıdır demek yanlış olmaz. Merkezi konumu sayesinde yerli ve yabancı turistlerin en sık akın ettiği Yalıkavak Plajı temiz ev serin bir denize sahip olduğu gibi rüzgar sörfü için de son derece elverişlidir.

Bitez Plajı

Bodrum’a 8 kilometre mesafede bulunan Bitez Halk Plajı mandalina ağaçlarının kokusuyla büyüleyen, muhteşem Bodrum manzarasını gözler önüne seren eşsiz bir plajdır.

Rüzgara çok maruz kalmaması sebebiyle son derece sakin bir denize sahip olan plaj Bodrum’un en uzun sahil şeritlerinden de biridir. İncecik kumlar üzerinde narenciye kokularıyla unutulmaz bir deniz keyfine imza atabilirsiniz.

Gündoğan Plajı

Klasik Bodrum evleri ile çevrili müthiş bir manzaraya sahip olan Gündoğan Plajı Bodrum’un belki de en sakin ve kalabalıklardan uzak plajıdır. Mavi bayraklı Gündoğan Plajı’nın suyu son derece sakin ve sığdır. Huzurlu bir deniz keyfinin yanı sıra sahilde bulunan işletmelerden de gün boyu faydalanabilirsiniz.

Torba koyu

Gözalıcı doğasıyla insanları kendine hayran bırakan Torba Koyu kuş sesleri arasında, ağaçların gölgesinin serinliğinde deniz keyfi yapmak isteyenler için en güzel adreslerden biridir.

Rüzgarlı havalardan nasibini almayan Torba Koyu son derece durgun bir suya sahiptir. Bodrum’da sakin bir plajda güneşlenmek ve yüzmek isteyenler için oldukça uygun olan Torba Koyu’nun taşlık yapısı sebebiyle deniz ayakkabısı bulundurmanızı öneririz.

Akyarlar Plajı

Bodrum’un en güzel denizlerinden olan Akyarlar Plajı temizliği ve sakinliğiyle insanı büyülüyor. Masmavi renkteki suyu ve muhteşem manzarasıyla Bodrum’da deniz keyfini sonuna dek yaşatan Akyarlar Halk Plajı’nda yüzmek kadar günbatımını izlemek de bir o kadar keyiflidir.

Birbirinden güzel Bodrum plajları ve doğa harikası koylarına dair bilgileri sizler için derledik. Aşağıdaki linkten diğer tüm yazılarımıza ve plaj önerilerimize ulaşabilirsiniz. İyi tatiller!