Yayınlanma Tarihi:

Ege'de Denize Girilecek Yerler

Ege Bölgesi ülkemizin en güzel doğal güzelliklerini barındıran bölgelerin başında geliyor. Özellikle de yazlık beldeler ve sahiller söz konusu olduğunda akla ilk gelen yerler hemen hemen hep Ege’yi işaret eder.

Ege Bölgesi’nin en güzel plajları ve koyları hakkında tüm bilgiler bu yazımızda. Siz de seyahatinizden önce inceleyerek unutulmaz bir tatil rotası oluşturabilirsiniz.

Alaçatı Delikli Koy

Çeşme Alaçatı’nın en güzel koylarından biri olan Delikli Koy ismini sahilde bulunan dev kayalıklardan almıştır. Diğer plajlara nispeten oldukça sakin bir yer olan Delikli Koy sığ, ve soğuk deniziyle tatilcileri kendine hayran bırakıyor.

Herhangi bir işletmenin ve içme suyu kaynağının bulunmadığı Delikli Koy’da gözlerden uzak bir çadır tatili de geçirebilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Alaçatı Otelleri

Datça Hastane Altı Plajı

Datça’nın en sakin plajlarından biri olan Hastane Altı Plajı çakıl taşlardan oluşan tertemiz bir plajdır.

Bu plajda gölge bir alan bulmak için dilerseniz belediyenin sağladığı şemsiyeleri, dilerseniz de sahildeki zeytin ağaçlarını tercih edebilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Datça Otelleri

Mersinaki Plajı

Foça’nın en güzel plajlarından biri olan Mersinaki Plajı tertemiz deniziyle ünlü, kamp alanı içinse muhteşem bir alandır. Toplu taşımayla da ulaşımın oldukça kolay olduğu plajda güneşlenmek için şemsiye dışında pek imkan bulunmadığını hatırlatmakta fayda vardır. Güvercin Adası manzarasıyla yeşil ve mavinin en güzel tonlarına ev sahipliği yapan Mersinaki Plajı’nda unutulmaz bir deniz keyfi yaşayabilirsiniz.

Palamutbükü Koyu

Datça Yarımadası’nın en etkileyici plajlarından biri olan Palamutbükü Sahili, rüzgar almayan bir bölgede yer aldığı için oldukça sakin sulara sahiptir.

Taşlık ve bakir bir plaj olan Palamutbükü Sahili tarihi olarak da önemli bir bölgedir. Çabuk derinleşen buz gibi sularda yüzmekten keyif alıyorsanız Palamutbükü tam size göredir.

Killik Koyu

Dikili’nin Bademli köyünde bulunan Killik Koyu ismini kilden oluşan kumsal yapısından almıştır. Kil kayaçları ile dolu olan bölge bu sebeple beyaz kumlardan oluşmaktadır.

Suyun dibini son derece net olarak görebileceğiniz Killik Koyu sığ yapısı sebebiyle çocuklu kişiler tarafından da sıkça tercih edilmektedir.

Kavaklıburun Koyu

Güzelçamlı’da bulunan Dilek Yarımadası’nın en uzun sahiline sahip olan Kavaklıburun Koyu, diğer adıyla Kalamaki Koyu Ege Bölgesi’nin en güzel plajlarının başında geliyor.

Tertemiz ve el değmemiş tabiatıyla görenleri büyüleyen Kalamaki’de pırıl pırıl sularda unutulmaz bir deniz keyfi yaşayabilirsiniz.

Kamp, doğa yürüyüşü, piknik gibi aktivitelerin de bulunduğu yarımadada çam ve kavak ağaçları gölgesinde dinlenebilirsiniz.

Bodrum Cennet Koyu

Özellikle teknelerin uğrak noktası olan Cennet Koyu, Bodrum’da son zamanlarda popüler olmuş büyüleyici bir denizdir. İki dağ arasında kuytu bir bölgede bulunan Cennet Koyu masmavi ve sakin suyuyla tatilcileri kendine hayran bırakıyor.

Dolungaz Koyu

İzmir’in en güzel kamp alanlarından biri olan Dolungaz Koyu sakin ve temiz bir tatil isteyenler için mükemmel bir adrestir.

Taşlık ve genellikle dalgalı bir yapısı olan Dolungaz, Karaburun’da bulunuyor. Orman ve kayalıklarla çevrili bu eşsiz koyda unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz.

Bördübet Koyu

Marmaris’in saklı cennetlerinden biri olan Bördübet Koyu uzun bir sahil şeridinden oluşmaktadır. Pamuk gibi kumlardan oluşan ve metrelerce sığ devam eden sahili sebebiyle özellikle çocukların gözdesi olan Bördübet Koyu Amazon Ormanları’nı aratmayacak bir doğaya sahiptir.