Yayınlanma Tarihi:

Botsvana

Dünyanın en ünlü ulusal parklarından biri olan Chobe Ulusal Parkı Botsvana’nın en büyük milli parkları arasındadır. Yüzlerce memeli ve kuş türünü doğal ortamlarında gözlemleyerek Afrika’nın vahşi atmosferini en derinden hissedebilirsiniz. Botsvana Türkiye’ye 8.5 saatlik uçak mesafesindedir.

Zambiya

Livingstone bölgesinde bulunan Victoria Şelaleleri dünyaca ünlüdür. Başkent Lusaka’da yer alan şelaleler dünyanın en görkemli şelaleleri arasında yer almaktadır. Afrika’da gezilecek yerler listenize eklemeyi unutmayın. Zambiya’da Türkiye’ye uçuş süresi 7.5 saattir.

Fas

Kültürü ve otantikliği ile tüm dünyanın merakla izlediği Fas’ın en meşhur yeri Sahra Çölü’dür. Fas yolculuğunuzda birkaç saatinizi Sahra’daki safari turlarına ayırarak göz alıcı çöl manzarası ile unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz. Fas ve Türkiye arası yaklaşık 5 saat uçuş mesafesidir.

Kenya

Kenya denince akla gelen ilk aktivite şüphesiz vahşi yaşam gözlemciliğidir. Kenya’nın en büyük parklarından biri olan Tsavo East Ulusal Parkı’nda fil, leopar, su aygırı, gergedan, çita gibi pek çok vahşi canlıyı evlerinde gözlemleyebilirsiniz. Kenya Türkiye arası uçakla yaklaşık 7 saat sürmektedir.

Libya

Libya’nın tarihi yerlerinden biri eski bir Roma kenti olan Leptis Magna Antik Kenti’dir. Günümüze kadar pek çok eserin korunaklı şekilde ulaştığı antik kent UNESCO tarafından da koruma altına alınmıştır. Libya Türkiye uçuşları ortalama 3 saat sürmektedir.

Mauritius

Mark Twain “Cennetten önce Mauritius vardı, cennet yapılırken Mauritius’dan kopya çekilmiş.” der. Adada görülmesi gereken yerlerin başında Grand Baie geliyor. Hem konaklama hizmetleriyle hem de eğlence sektörüyle adanın en prestijli yerlerinden biri olmak için hükümetin titizlikle çalıştığı bir yerdir. Türkiye’den Mauritius’a uçuşlar yaklaşık 9 saat sürmektedir.

Seyşeller

Seyşeller iç ve dış adı verilen adalardan oluşuyor. Ülkenin inner island bölgelerinden en bilinen Praslin Adası’dır. Bu ada UNESCO korumasına alınan Vallée de Mai palmiyelerine de ev sahipliği yapmasıyla bilinir. Adanın büyük bir kısmını Praslin Milli Parkı oluşturmaktadır. Türkiye Seyşeller arası uçakla 6.5 saat sürmektedir.

Svaziland

Swazi kültürünü yakından tanıyabileceğiniz Mbabane genellikle yerel pazarlardan oluşan bir kenttir. Svaziland Türkiye arası 9 saat uçuş mesafesidir.

Sao Tome ve Principe

Türkçe karşılığı mavi lagün olan Lagoa Azul, baobab ağaçları ile çevrili muhteşem bir doğal alandır. Lagünün büyüleyici sularında yüzebilir, dalış yaparak su altının inanılmaz dünyasına tanıklık edebilirsiniz. Türkiye’den Sao Tome’ye uçuşlar 6.5 saat sürmektedir.

Tunus

Sidi Bou Said Tunus’un turizm kentlerinden biridir. Mikonos’u andıran mavi beyaz yapılarıyla muhteşem plajları görenleri büyülüyor. Tunus Türkiye arası havayolu ile 3 saat sürmektedir.

Bu yazımızda sizler için vizesiz seyahat edebileceğiniz Afrika ülkeleri ve Afrika’da gezilecek yerler hakkında bilgiler sunduk. Tüm seyahat önerilerimiz için blog sayfamıza bekliyoruz.