Yayınlanma Tarihi:

Bahamalar

Türkiye’den Bahamalar’a yolculuk 12 saat sürmektedir. Başkent Nassau’da yer alan Korsanlar Müzesi Bahamalar’ın en çok ziyaretçi alan yerlerinden biri. 1716’dan beri hizmet veren müzede deniz korsanlarının kullandığı silah ve eşyaları görebilirsiniz.

Kosta Rika

Türkiye’den Kosta Rika’ya yolculuk 13 saat sürmektedir.19 yüzyıldan kalma evleriyle görenleri büyüleyen Barrio Amón, genellikle kahve tüccarlarının yaşadığı tarihi bir mahalledir. Bugünlerde bir sanat merkezi konumunda olan bu mahallenin etkileyici mimarisine hayran kalacaksınız.

Belize

Türkiye’den Belize’ye yolculuk 14 saat sürmektedir.UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Belize Barrier Reef, Kuzey Yarmküre’nin en büyük resifidir. Büyüleyici manzarası ve yüzlerce canlı türü ile dalışçıların vazgeçilmez noktasıdır.

Dominika

Türkiye’den Dominika’ya yolculuk 12 saat sürmektedir.UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Morne Trois Pitons Ulusal Parkı, dünyanın en büyük ikinci sıcak gölü olan Boiling Gölü ve birbirinden güzel şelaleleriyle görenleri büyülüyor.

Barbados

Türkiye’den Barbados’a yolculuk 12 saat sürmektedir. Ada’nın Güney tarafında bulunan Miami Plajı Barbados’un en ünlü plajıdır. İncecik kum taneleri ve masmavi suyuyla görenleri kendine hayran bırakır.

Dominik Cumhuriyeti

Türkiye’den Dominik Cumhuriyeti’ne yolculuk 12 saat sürmektedir. Dominik’te görmeniz gereken yerlerin başında etkileyici görüntüsüyle Los Tres Ojos geliyor. Yıllar boyunca süregelen su aşındırmasıyla oluşan çöküntülerin yarattığı yarı açık mağara ülkenin en çok ziyaretçi alan adreslerinden biri.

Guatemala

Türkiye’den Guatemala’ya yolculuk 12 saat sürmektedir. Atitlán, San Pedro ve Tolimán volkanlarının ortasında yer alan Atitlan Gölü (Lake Atitlan) adeta kusursuzluğu gözler önüne seriyor. Dünyanın en güzel göllerinden sayılan göl 300 metre derinliğinde.

Honduras

Türkiye’den Honduras’a yolculuk 14 saat sürmektedir.Oluşumu yüzlerce yıl öncesine dayanan Copan Harabeleri’nde Maya kültürü başta olmak üzere pek çok kültüre dair izler görebilirsiniz.

Jamaika

Türkiye’den Jamaika’ya yolculuk 13 saat sürmektedir. Ocho Rios’a 16 kilometre mesafede bulunan James Bond Plajı Jamaika’nın en ünlü plajıdır. İncecik kumları ve masmavi suyuyla ziyaretçilerini büyülüyor.

El Salvador

Türkiye’den El Salvador’a yolculuk 13 saat sürmektedir.Chalchuapa bölgesinde bulunan eski bir Maya kenti olan El Tazumal ve yürüyüş mesafesindeki Caza Blanca adındaki kazı alanı ziyaret etmelisiniz.

Meksika (E-vize)

Türkiye’den Meksika’ya yolculuk 15 saat sürmektedir. Meksika’nın en ünlü plajlarından biri Tulum Plajı’dır. Dünyanın dört bir yanından ziyaretçi akınına uğrayan Tulum Plajı sıcak havası ve eğlenceli atmosferiyle herkesi büyülüyor.

Nikaragua

Türkiye’den Nikaragua’ya yolculuk 14 saat sürmektedir.Yöresel yemek restoranlarının ve şirin kafelerin yer aldığı muhteşem bir ada olan Corn Adası Nikaragua’nın en ünlü yerlerinden. Dalış ve golf gibi aktivitelerin yapıldığı adada unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz.

St. Lucia

Türkiye’den St. Lucia’ya yolculuk 12 saat sürmektedir.Tertemiz denizi ve birbirinden göz alıcı plajlarıyla bilinen Marigot Körfezi St. Lucia’nın görülmesi gereken en güzel yerlerinden.

 

St. Christopher (St. Kitt) ve Nevis

St. Christopher (St. Kitt) ve Nevis’e yolculuk 11 saat sürmektedir. St. Christopher ve Nevis, St. Christopher ve Nevis adalarından oluşan bir ülkedir. St. Christopher’da bulunan başkent Baseterre hem doğal güzellikleriyle hem de tarihi eserleriyle görülmeye değer. Nevis adasında bulunan Charlestown’da denizin ve kumsalın tadını çıkarabilirsiniz.

Panama

Türkiye’den Panama’ya yolculuk 13 saat sürmektedir. Cinta Costera, Caco Viejo ve Panama City arasındaki yürüyüş yoludur. Denizin doldurulmasıyla inşa edilen denize sıfır olan bu parkurda akbabalarla yürüyüşe çıkmalısınız.

Sizler için vizesiz seyahat edebileceğiniz Orta Amerika ülkeleri ve görmeniz gereken güzellikleri bir araya topladık. Seyahat planlamanız için sitemizdeki diğer yazılara göz gezdirebilirsiniz.