Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Doğa Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Bursa Yenişehir Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Doğa Yürüyüşleri
  • Balıkçılık
  • Çadır Kampı

Harika Bir Baraj Göleti

Tatil denince aklınıza gelen şey ferahlık ve huzur ise Bozcaarmut Göleti size aradığınızdan da fazlasını verecek. İstanbul’a 3, Bursa’ya ise 1.5 saat mesafede bulunan Bozcaarmut Göleti, Bilecik’in Pazaryeri ilçesine bağlı Bozcaarmut köyünde yer alıyor.

Bu gölet de köyün baraj suyundan meydana getirilmiş. Büyük şehirlere olan yakınlığı sebebiyle de son zamanlarda rağbet gören bir yer. Özellikle de karavan tatilleri için mükemmel bir konaklama durağı.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Bozcaarmut Göletinde Ne Yapılır?

Bu göletin tadı en iyi çadır kampı ile çıkar. Kuş sesleri ve doğanın renkleri eşliğinde ayların hatta yılların yorgunluğunu bir çırpıda atacağınız bir aktivitedir. Üç adet kamp alanı bulunmasına rağmen yine de rağbete göre konaklayan sayısı fazlalaşabiliyor.

Kamp için hafta içlerini tercih etmenizi öneririz çünkü gölet hafta sonları özellikle piknikçilerin de yoğun ilgisiyle kalabalıklaşabiliyor. İster gölet kıyısında bir düzlüğü isterseniz de biraz daha orman içinde bir yeri kendinize mesken tutabilirsiniz.

1090 metrelik rakımı dolayısıyla geceleri soğuk olacağını hatırlatmakta fayda var. Bozcaarmut Göleti’nde kampçılar için tuvalet, çeşme, piknik masaları gibi imkanlar bulunuyor, telefon az da olsa çekiyor ancak herhangi bir restoran işletmesi yer almıyor.

Kamp yapmak dışında oltanız varsa olta balıkçılığına da izin verilmektedir. Gölet etrafında yapacağınız doğa yürüyüşlerine eşlik edecek görkemli manzaralarla karşılaşacaksınız. Eğer fotoğrafçılığa ilginiz varsa burada birbirinden güzel kareler yakalayabilirsiniz.

İlkbaharı ayrı sonbaharı ayrı keyifli olan Bozcaarmut’ta yeşile doyacak, cennet gibi bir atmosferde hayal gibi bir tatil geçireceksiniz.

Köy pazarı gölet alanına oldukça yakın. Buradan taze meyve sebze satın alabilir, herhangi bir ihtiyacınız olduğunda yardımsever köy halkına danışabilirsiniz. Aynı zamanda bu bölgede bulunan çok sayıda çeşme sayesinde de su sıkıntısı çekmeyeceksiniz.

Bozcaarmut Gölü Nerededir? Nasıl Gidilir?

Özel araçla geleceksin Bozcaarmut Göletine İnegöl’den de ve Bilecik’ten de gelen asfalt yol oldukça konforlu.

Bozcaarmut Göleti Konaklama Seçenekleri

Bozcaarmut Göletinde tek konaklama seçeneği kampçılıktır. Eğer Bozcaarmut Göletine yalnızca ziyaret ve doğa aktivitelerinden faydalanmak için gelecekseniz civar ilçe ve kentlerden olan Bilecik’teki, Bozüyük ilçesindeki ve İnegöl’deki otel ve pansiyon seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

Tercihiniz otellerden yanaysa sizin için en iyi otel seçeneklerini görmek için tıklayınız.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster