Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Yaz Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Sabiha Gökçen Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Deniz Keyfi
  • Doğa Yürüyüşleri
  • Çadır Kampı
Ne Yenir
Ne Yenir
  • Deniz Mahsulleri

Marmara’nın İncisi

Binlerce yıllık tarihi geçmişiyle zengin değerlere sahip olan Çınarcık, Yalova’nın en büyük ilçesidir. Yaz aylarında özellikle civardaki büyükşehirlerden ziyaretçi akınına uğrayan bu güzel tatil ilçesinin popülerliği gitgide artmaktadır.

Rumlar’ın yaşadığı dönemlerde bu Çınarcık’ın adı Kio idi. Bu isim ‘temiz havası olan şehir’ anlamına geliyordu. Osmanlı Döneminde ise sahip olduğu görkemli çınar ağaçları sebebiyle bu ismi almıştır.

Birbirinden güzel plajları, sokaklar ve restoranlarıyla Çınarcık’ta geçirilen tatil en güzel anılarınız arasında baş köşede yerini alacaktır.

5 kilometre uzunluğundaki Çınarcık Sahili çakıl ve kum karışımı bir yapıya sahiptir. Ani derinleşen yapıya sahiptir. Merkezi konumda bulunmasından dolayı deniz keyfiniz sırasında restoranlar ve dükkanlara da yakın olabiliyorsunuz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Çınarcık Aktiviteleri

Çınarcık’ta her hafta kurulan pazarda bulacağınız birbirinden taze ürünlerin tadı damağınızda kalacak. Çınarcık küçük bir tatil yeri olmasına rağmen gece hayatı oldukça hareketlidir.

Birbirinden eğlenceli canlı müzikli mekanlarda yaz gecelerinizi dansın ve müziğin ritmine bırakacaksınız. Eğer daha büyük gece kulüplerini tercih etmek isterseniz, bu fırsatı da bulabiliyorsunuz.

Bülbül Deresi

“Marmara’nın incisi” olarak anılan bu güzel ilçede, insanlardan daha da uzaklaşıp doğa ile baş başa kalmak istediğinizde gidebileceğiniz muhteşem bir adres var; Bülbül Deresi. Esenköy’ün yamacındaki bu dere civarında hizmet veren tesisler de bulunuyor.

Bu işletme aracı olmayan misafirlerini Çınarcık ve Esenköy’den alarak Bülbül Deresi’ne getirmektedir. Sabah ağaçların arasında, derenin sesi eşliğinde yapacağınız bir kahvaltı ile veya tesisin ürettiği alabalıkları öğle menüsü yaparak bu muhteşem tabiatın tadını çıkarabilirsiniz.

Erikli Şelalesi

Çınarcık’ın bir diğer doğal güzelliği olan Erikli Şelalesi Teşvikiye adlı beldede yer alıyor. 10 metre yüksekliğinden dökülen bu eşsiz şelale çevresinde yapılacak en güzel şey trekking ve kamptır.

Yalnızca şelaleyle de sınırlı değil. Bu bölgede Dipsiz Göl adında harika bir krater gölü bulunuyor. Burada ıhlamur ağaçlarının altında yüzmenin tadı bir başkadır.

Çınarcık Nerededir? Nasıl Gidilir?

Yalova’ya 16 km uzaklıkta bulunan Çınarcık’a İstanbul’dan kış aylarında vapur, yaz aylarında ise artan talep sebebiyle arabalı vapur seferleri bulunmaktadır. Ayrıca hemen hemen her şehirden seferin bulunduğu Yalova’ya geldikten sonra otogardan kalkan minibüsler ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Çınarcık Otelleri

Oldukça geniş bir sahil şeridinden oluşan bu ilçede pansiyondan otele birçok konaklama tesisini en kolay şekilde bulma fırsatınız var. Sizin için en doğru adresi görmek için tıklayınız.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster