Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Kış Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Bingöl Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Kış Sporları

Bölgesinin En Önemli Kayak Merkezi

Yıl içinde 6 ay boyunca karlı kalan ender yerlerden olan Haserek Kayak Merkezi, özellikle hafta sonları ziyaretçi akınına uğruyor. Siz de günlük stresinizden kolayca sıyrılmak ve eğlenerek enerji depolamak istiyorsanız doğru adrestesiniz.

Haserek Dağı’nın eteklerinde bulunan ve 178.000 metrekare alan üzerine kurulu merkez, kış tatili için en güzel adreslerden ve özellikle yakın şehirlerde yaşıyorsanız mutlaka görmek isteyeceğiniz yerlerden.

Aynı zamanda kış sporlarına uygun nitelikte karın yaklaşık 5 ay boyunca dağda kalması sebebiyle uzun soluklu bir kış tatili seçeneği olarak dikkat çekmektedir. Sezon boyunca mutlaka size uygun bir zaman denk getirebilirsiniz.

Tavsiyemiz hafta içi ziyaret etmenizdir zira hafta sonları oluşan yoğunlukla otopark sıkıntısı yaşanabiliyor.

2015 yılından beri hizmet veren Haserek Kayak Merkezi’nde her seviyeye ve yaşa uygun 3 adet pist bulunuyor ve , 1200 metre telesiyej ve 1100 metre uzunluğundaki teleski ile hizmet veriyor. İsteyenlere başlangıç seviyesinde kayak dersleri veriliyor ve tesisten günlük ekipman kiralaması yapabilirsiniz.

Ulaşım Seçenekleri

Bingöl Havaalanı’na 40 km uzaklıkta bulunan Haserek Kayak Merkezi’ne havalimanı servisleri ile ya da arabayla şehir merkezine 40 dakika mesafede bulunan merkeze araç kiralayarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Ancak yollar hem virajlı hem de karlı olduğundan güvenliğinizi kış lastikleri ile sağlamanızı öneririz.

Haserek Kayak Merkezi Otelleri

İster kayak merkezindeki işletmede isterseniz de Bingöl il merkezinde veya civar ilçelerde pansiyon, bungalov ev, haftalık veya günlük apartman daireleri, otel ve kamp alanlarında konaklayabilirsiniz. Bütçenize en uygun oteli en kolay şekilde seçmek için tıklayınız.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster