Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Kış Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Elazığ Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Kış Sporları
  • Tırmanış
  • Doğa Yürüyüşleri

Çok Sayıda Aktivite Seçeneği

2347 metreye uzanan Hazarbaba Dağı’nda, kayak sporuna son derece elverişli bir noktada olan Hazarbaba Kayak Merkezi, unutulmaz bir kış tatili için tercih edilebilecek en güzel yerlerden.

Bu güzel bölge elbette sadece kış aylarında ve kış sporları söz konusu olduğunda kullanışlı değil. Hazarbaba aynı zamanda yaz aylarında da oldukça tercih edilen yerlerden. Özellikle kampçılar, dağcılar ve doğa yürüyüşçüleri tarafından tercih ediliyor.

Yazları da bu güzel dağ havasını içine çekmenin yeri bambaşka. Şehrin stresinden bunaldığınızda burayı kelimenin tam anlamıyla nefes alınacak bir yer olarak düşünebilirsiniz.

Her Seviyeye Uygun Pistler

Merkezde snowboard, kızak, kar motoru ve kayak gibi birçok kış sporu seçeneği mevcut. Kırmızı, mavi, yeşil, siyah kodlarda toplam 8 adet her zorluk seviyesine uygun pist bulunmaktadır. Bunların dışında ise koşu kayağı pisti ve kızak pisti bulunuyor.

Pistlerin bazıları özellikle slalom yeteneklerinizi sınayacak nitelikte olduğu için birçok ziyaretçi tarafından zorluk derecesi yüksek olarak değerlendirilmiştir. Dikkatli olmanızda yarar var.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Ulaşım Seçenekleri

Elazığ Havalimanı’ndan otobüsle Hazarbaba Kayak Merkezi’ne 35 dakikada ulaşabilirsiniz. Kişisel aracınızla ya da araba kiralayarak gelecekseniz kış yol şartlarına uygun olduğundan mutlaka emin olun. Zincir, kış lastikleri vb çözümler mutlaka hazırda bulunsun.

Hazarbaba Kayak Merkezi Otelleri

Tesis genelinde çeşitli aktiviteler, ekipman kiralama, restoran gibi hizmetlerin yanı sıra konaklayabileceğiniz oteller de mevcuttur. Bir kez buraya geldikten sonra tatiliniz boyunca merkezden ayrılmanıza gerek kalmayacak. Birbirinden güzel otelleri incelemek için hemen tıklayınız.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster