Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Doğa Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Doğa Yürüyüşü
  • Kano Gezisi

Avrupa'nın En Büyük Longozu

Avrupa’nın en büyük longozu olan İğneada Longoz Ormanları deniz ve ormanın buluştuğu en güzel noktalardan biridir.

Kayın ve meşe ağaçlarından oluşan yemyeşil doğasıyla yüzlerce hayvan ve bitki türüne de ev sahipliği yapan İğneada Longozu’nda on iki ay boyunca dilediğiniz mevsimde temiz havanın tadını çıkarabilirsiniz.

500 civarı bitki türü, dört adet göl ve 300’ün üstüne hayvan türüne ev sahipliği yapmaktadır.

Yazları deniz keyfi için, baharda ve kışları ise doğa yürüyüşleri, ATV turları için İğneada Langozu’nu ziyaret edebilirsiniz.

Ancak sessizlikle baş başa kalmak ve kalabalıklardan uzaklaşmak için tercih edecekseniz yaz ve bayram tatilleri dışındaki zamanları tercih etmeniz iyi olur çünkü özellikler İstanbullular bugünlerde milli parka akın ediyor.

Kış ve ilkbaharda sular altında kalan ormanlar, yazları ise eski haline dönüyor.

Doğa ve deniz turizmini bir arada en iyi şekilde sunan longozları hem günübirlik bir aktivite olarak hem de uzun bir tatil için tercih edebilirsiniz. Ülkemizde bulunan diğer longozlar ise; Sakarya’da bulunan Acarlar ve Sinop’ta bulunan Sarıkaya Longozu’dur.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

İğneada’da Neler Yapılır

İğneada Longozu’nda yapılacaklar listesine doğa yürüyüşü ile başlamak kaçınılmazdır. Eşsiz göl manzarasının eşlik ettiği milli parkta birbirinden keyifli anların tadını çıkarabilirsiniz. İğneada gölleri sizlere yalnızca manzara sunmuyor. Dilerseniz gölde bir kano turuna da çıkabilirsiniz.

İğneada Longozu Nerededir? Nasıl Gidilir?

Kırklareli’nin Demirköy ilçesinde bulunan İğneada Milli Parkı, İğneada’ya 3 kilometre uzaklıkta yer alıyor. İl ve ilçeden minibüslerin bulunduğu longoza İstanbul’dan da seferler düzenlenmektedir.

İğneada Longozu Otelleri

Kırklareli’nde çok sayıda konaklama seçeneği olduğu için tatilinizi geçirmek isteyeceğiniz oteli seçmeniz kolay olacaktır çünkü mutlaka size göre de bir adres mevcut. Birbirinden güzel Kırklareli Otelleri için tıklayınız.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster