Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Kış Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Kastamonu Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Kış Sporları

Yemyeşil Bir Kayak Merkezi

Kış ayları yoğun trafikle, iş programları ya da derslerin üst üste gelmesiyle geçen aylardır. Eğer bu yoğunluktan bunaldıysanız Ilgaz Sıra Dağları’nın muhteşem havasını ve manzarasını en güzel şekilde yaşayacağınız bu aktivite dolu kayak merkezi kış mevsimine bambaşka bir hava katıyor

Size çok sayıda eğlence ve stres atma yöntemi sunun bu kayak merkezi, doğayla iç içe olmayı sevmeyen insanları bile kendine hayran bırakabilecek güzellikteki Ilgaz Milli Parkı içerisinde yer almaktadır.

2850 metre yükseltide yer alan bu etkileyici merkez, büyüleyici göknar ağaçlarının arasında heyecan dolu bir macera için sizleri bekliyor.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Her Seviyeye Uygun Pistler

Bu şahane merkezde biri hazırlık pisti olmak üzere 4 pist bulunuyor. İster tecrübeli bir sporcu ister hayatında ilk kez kayak takımı görecek bir tatilci olun, burada her seviye için kar sporu yapma imkanı bulunmaktadır.

Ankara’ya yakın oluşu sebebiyle hafta sonları sıklıkla tercih edilen merkez güzel vakit geçirme garantisiyle sizleri bekliyor.

Kastamonu’nun en ünlü turizm merkezlerinden olan Ilgaz Dağları’nda, kalınlığı 50 cm ile 2.5 metre arasında değişen kar seviyesiyle Aralık ayından Mart ayına kadar kış sporları yapma imkanınız var.

Doğal Güzelliklerin Arasında Sınırsız Eğlence

Ilgaz Dağı’nı tek başına kayak merkezi olarak düşünmek haksızlık olur çünkü mevsim ister yaz ister kış olsun tatil adresi olarak burayı seçtiğinizde, mevsimine göre yapabileceğiniz tırmanış, snowboard, kızak, kayak, doğa yürüyüşü ve kampçılık gibi eğlenceli aktivite seçenekleri bulunuyor.

Ilgaz Kayak Merkezi Otelleri

Bölgedeki otel ve pansiyon fiyatları diğer kayak merkezlerine göre daha makuldur. Konaklama işletmesi bakımından zengin olan kayak merkezi, şehir merkezine yakın konumu sayesinde şehir içindeki otelleri de tercih etme fırsatı sağlıyor.  Birbirinden güzel Ilgaz otellerini incelemek için hemen tıklayınız.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Ilgaz Kayak Merkezi’ne Ulaşım

Eğer karayolunu tercih ediyorsanız; Kastamonu Otogarından Ankara otobüsüne binerek 40 km kadar sonra Ilgaz Karayolları Bakımevi’nde inip kalacağınız otelin servisiyle merkeze varabilirsiniz.

Eğer havayolunu tercih edeceksiniz Kastamonu Havalimanı’ndan direkt olarak servislerle ulaşım sağlayabilirsiniz.