Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Kış Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Erzurum Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Kış Sporları

Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun Kesişiminde Tatil

Tüm doğal güzelliklerinin yanında bu merkez yılda 5 ay karlı kalabilmesi sebebiyle neredeyse yılın yarısı boyunca dilediğiniz an tatil yapma fırsatı sunuyor. Bu fırsatı değerlendirmek isteyebilirsiniz.

Şehirden uzaklaşmak ve kafa dinlemek için eşsiz bir merkez olan Kop Dağı Kayak Tesisleri sunduğu manzara ve doğa ile de size keyifli anlar yaşatıyor. Aynı zamanda her seviyeye ve eğlence anlayışına göre ayrılmış 10 farklı pist bulunuyor.

Merkezde isteyen ziyaretçiler için başlangıç seviyesi kayak dersleri de verilmekte. “Biraz izler öğrenirim” diye düşünebilirsiniz ama bir uzmanın size verebileceği ipuçları sizi hem sakatlıklardan korur hem de çok daha keyifli vakit geçirmenizi sağlar.

Tesislerde kar kızağı, snowboard ve kar giysileri gibi birçok ekipmanı kiralayabiliyorsunuz.

Ulaşım Seçenekleri

Kop Dağı Doğu Anadolu Bölgesi ile Karadeniz Bölgesi’ni buluşturan özel bir noktada yer alıyor. Bu sebeple Erzurum’dan ve Bayburt’tan eşit rahatlıkta ulaşabiliyorsunuz. Kop dağı yolları asfalt zemin olduğundan yaz-kış ulaşım oldukça kolay.

Yine de kış lastikleriniz, zinciriniz ve bakımlı bir aracınız olduğundan emin olmanızı tavsiye ederiz.

Kop Dağı Kayak Tesisleri kar tatili severlerin mutlaka görmesi gereken bir merkez. Kış tatili listenizde mutlaka üst sıralara yazmalısınız.

Kop Dağı Kayak Merkezi Otelleri

Kop Kayak Tesisleri’nde hem otel hem de dağ evi olarak iki çeşit konaklama seçeneği mevcuttur. Otellerin birçoğu pistlere yakın mesafede bulunuyor ama dilerseniz Erzurum ve Bingöl merkezdeki otelleri de tercih edebilirsiniz. Bütçenize uygun tüm otellere ulaşmak için hemen tıklayın.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster