Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Kış Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Kış Sporları

Kış Sporlarına En Elverişli Bölgelerden Birisi

Güneydoğu Bölgesi’nin beyaz hazinesi olan Merga Bütan Kayak Merkezi, yalnızca dağ ile değil buzul nehirleri, gölleri ve dereleri ile de eşsiz bir tatil fırsatı sunuyor.

Coğrafi konumu dolayısıyla birçok yüksek yaylaya sahip olan Hakkari, kış turizmi söz konusu olduğunda Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biridir. Sezonda kar kalınlığı 4 metreye kadar ulaşabilen bu merkezle size yılın 6 ayından fazla bu keyfi sürme şansı tanıyor.

Bölgede yağan karın kış sporları için elverişli olması bu merkezi bir adım daha öne çıkarmaktadır. Her seviyeden sporcuyu ağırlamaya müsait kayak pistleriyle hiçbir çekinceniz olmadan gelip harika bir kış tatili yapabilirsiniz.

Bu kar kalınlığı, kalitesi ve sezon uzunluğu ile Avrupalı kayak merkezleriyle yarışıyor desek yeridir.

Pist yükseklikleri 3800 metrelere ulaşabilen bu eşsiz merkezde karın tadını çıkartacak ve tatiliniz hiç bitmesin isteyeceksiniz.

Ulaşım Seçenekleri

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’na geldikten sonra araç kiralayarak ya da özel aracınızla merkeze gelebilirsiniz. Şehir merkezinden yalnızca 12 km uzakta olduğu ve yol üzerindeki temizlik ve yönlendirme çalışmaları çok iyi olduğu için merkeze rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Merga Bütan Kayak Merkezi Otelleri

Yıllık ziyaretçi sayısı 100.000’e ulaşan merkez, günden güne büyüyen bir kış turizmi merkezi haline gelmeye devam etmekte.

Hem kayak merkezinde hem de şehir merkezinde pansiyondan otele birçok konaklama seçeneği bulabileceğiniz Merga Bütan’da, bütçenize en uygun otelleri incelemek için tıklayın.

 

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster