Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Doğa Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Elazığ Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Rafting
  • ATV ve Jeep Safari
  • Doğa Yürüyüşü

Doğa Harikası Bir Vadi

Doğu’nun güzel şehirlerinden biri olan Tunceli, doğanın en huzurlu bölgelerinden birine sahiptir. Birçok endemik bitki türüne, akarsu kaynaklarına ve yaban hayvanlarına ev sahipliği yapan bu şahane milli park da bunların başında geliyor. Tunceli ve Ovacık arasında yer alan milli park, 42.000 hektarlık bir alana sahiptir.

Ufak bir not düşelim, bölgeye gezi için geldiğinizde mutlaka fotoğraf makinenizi yanınızda getirin. Doğal güzelliklerin ve doğal yaşamın arasında derin bir nefes alacak ve kendinize geleceksiniz.

Şehir hayatınızdan kaçmak ve kafa dinlemek için mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Yazının kalanını bile okumadan gezinizi planlamaya başlayabilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Birbirinden Eğlenceli Aktivite Fırsatları

1971’de milli park ünvanı almıştır. Yemyeşil ormanların kapladığı vadiyi geniş Munzur Çayı bölüyor ve bu çayda sıcak havalarda yüzebiliyorsunuz. Tunceli merkeze 8 km mesafeden başlayan vadi Munzur Dağları’na kadar uzanıyor.

Bölge ülkemizin en büyük milli parklarındandır ve bünyesinde gezi alanları, piknik mekanları, konaklama ve kamp alanları bulunur.

Aktivitenin bol olduğu bu ferah vadinin tadını rafting, jeep, ATV safari yaparak çıkarabilir, dilerseniz doğa yürüyüşleri de yapabilirsiniz.

Munzur Vadisi Nerededir? Nasıl Gidilir?

Tunceli merkeze 7.5 km mesafede bulunan vadiye ulaşım Tunceli’den 15 dk kadar sürüyor. Yalnız milli parka toplu taşıma araçları bulunmuyor. Tunceli-Ovacık servislerini kullanabilir, araç kiralayabilir veya taksi tutabilirsiniz.

Munzur Vadisi Otelleri

Munzur Vadisi’ni görmek için konaklama yapabileceğiniz birbirinden güzel otelleri incelemek ve bütçenize en uygun olanı seçmek için hemen tıklayınız.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster