Yayınlanma Tarihi:

Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz Güney Amerika Ülkeleri

Yurt dışı tatili denince aklımıza gelen ilk konu pek tabii vize işlemleridir. Ülkelere göre değişen zorlu vize şartlarıyla hiç vakit kaybetmeden şehirler arası yolculuk yapar gibi ziyaret edebileceğiniz Güney Amerika ülkelerini sizler için bir araya getirdik.

Uçakla seyahatinizin yaklaşık 13-17 saat arası süreceği bu eşsiz yolculukta görecekleriniz bu sürelerde seyahat ettiğinize değecek hiç merak etmeyin.

Güney Amerika sıcak iklimi ve birbirinden etkileyici doğal güzellikleri ile herkesin hayallerini süsleyen bir kıta. Ulusal dili ağırlıklı olarak İspanyolca olan Güney Amerika’da vizesiz ziyaret edebileceğiniz ülkeler ve görülmesi gereken en güzel yerler işte şunlardır:

Bolivya

Bolivya’da görülmesi gereken en önemli yerlerden biri Salar De Uyuni Gölü’dür. Dünyanın en büyük tuz gölü olan Salar De Uyuni’nin yüz ölçümü İstanbul’un iki katından daha fazladır

Arjantin

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde de yer alan Iguazû Şelaleri Arjantin’in tüm dünyaca bilinen doğal güzelliklerinden biridir.

Ekvador

Orta Çağ izlerini dokusunu mükemmel şekilde korumuş olan Cuenca şehri UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Ekvador’un en çok turist ağırlayan şehirlerinden biridir.

Kolombiya

Göz alıcı mimarisiyle görenleri büyüleyen Las Lajas Tapınağı Kolombiya’nın en görkemli yapılarından biri. Ulu bir kanyona yükselerek kurulmuş olan tapınak ihtişamıyla görenlerin nefesini kesiyor.

Paraguay

17. yüzyıla ait bir antik kent olan La Santísima Trinidad de Paraná, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde de yer alan benzersiz bir tarihi kenttir.

Şili

Patagonya And Dağları’nda yer alan benzersiz renklerde bir jeolojik oluşum; Mermer Mağaralar. Mermer Katedrali olarak anılan bu mağaralar buzul gölü ile çevrili ve yalnızca tekne ile ulaşıma müsaittir. Oluşumu 6000 yıl süren bu mağaraların akılalmaz mavi renkleri aslında birer göz yanılmasıdır. Büyülü bir görüntüye sahip olan bu Mermer Mağaraları mutlaka görmelisiniz.

Peru

And Dağları’nın zirvesindeki Machu Picchu Antik Kenti bugüne dek en iyi korunmuş olan tarihi kentlerden biridir. Gizemli bir İnka Antik Kenti olan Machu Picchu’da büyüleyici kutsal tapınaklara ve saraylara hayran kalacaksınız.

Trinidad ve Tobago

Trinidad ve Tobago ülkesi Trinidad ve Tobago adalarını kapsayan bir ülkedir. Trinidad adasında bulunan Port of Spain bu ülkenin başkentidir. Port of Spain hem doğası hem de tarihiyle turistleri büyülüyor. Eğer yaz tatili tadında bir gezi isterseniz de Tobago adasını tercih edebilirsiniz.

Uruguay

Başkent Montevideo’nun kalbi konumundaki tarihi Plaza Independencia meydanı Uruguay’ın en önemli yerlerinden biridir. Bağımsızlık Meydanı anlamına gelen Plaza Independencia 1830 yılında ünlü mimar Carlo Zucchi tarafından tasarlanmıştır.

Venezuela

Venezuela’nın Bolivar eyaletinde yer alan görkemli Canaima Ulusal Parkı, 30.000 kilometrelik bir alan üstünde yer alan görkemli bir doğa parkıdır. Angel Şelalesi ile dünya çapında ün yapmış olan park UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde de yer almaktadır.

Brezilya

Brezilya’da görülmesi gereken en önemli yerlerden biri şüphesiz en ünlü kenti olan Rio de Janeiro’dur. Maracana Stadyumu ve Kurtarıcı İsa heykeli ile bilinen bu muhteşem kent hele ki 1840 yılından beri kutlanan ünlü Rio Festivali’nin başladığı dönemlerde cıvıl cıvıl bir hal alıyor.