Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Kış Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Van Ferit Melen Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Kış Sporları
  • Hava Sporları
  • Doğa Yürüyüşleri

Doğa Sporları Merkezi

Artos Dağları’nda bulunan bu doğa sporları merkezi, Van Gölü’nün etkileyici manzarasını da yanına alarak harika bir görsel şölen oluşturuyor.

Yalnızca kış aylarında değil yazları da paraşüt ve trekking gibi sporları yapabileceğiniz donanımlı bir merkezdir. Dolayısıyla mevsim ayırt etmeksizin buraya gelebilir, iş hayatının ve gündelik hayatın stresinden kurtulabilirsiniz.

Her yıl yüzlerce insanın tercih ettiği Abalı Kayak Merkezi’nde amatör, yarı profesyonel ve profesyonellere uygun her seviyede pist bulunuyor. Pistlerin genişliği, uzunluğu ve karın kalitesi ile her kayak merkezine benzemeyen, avantajlı bir alanda yer alıyor.

Toplamda 3 adet pist bulunan merkezde zirve olarak 2430 metreye çıkabilirsiniz. Telesiyej ile bu yüksekliğe çıkabilseniz de tesislerin bulunduğu yükseklik 1890 metredir.

Ulaşım Seçenekleri

Kayak merkezine ulaşım için ne yazık ki çok sayıda seçenek bulunmuyor. Şahsi araç ya da araç kiralama ideal seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Şehir merkezine 37 Gevaş’a 12 km bulunan merkeze yaklaşık yarım saatlik bir yolculuğun ardından ulaşabilirsiniz.

Eğer araçla gitmeyi düşünüyorsanız şu ufak notu düşelim; mutlaka kar lastiği, zincir vb ekipmanlarınız yanınızda olsun. Arazinin eğimli oluşu ve kış şartlarıyla birlikte kaza riskini en aza indirmiş olursunuz.

Abalı Kayak Merkezi Otelleri

Abalı Kayak Merkezi’nde tatilinizi geçirirken konaklayabileceğiniz en iyi otelleri görmek, bütçenize en uygun olanı kolay şekilde seçmek için tılkayınız.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster