Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Doğa Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Van Ferit Melen Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Doğa Yürüyüşü

18 Metrelik Etkileyici Bir Şelale

Osmanlı padişahı IV. Murat’ın Bağdat seferine giderken burada konaklaması üzerine bölge Muradiye olarak anılmaya başlamıştır.

Muradiye Şelalesi Muradiye ilçesine 10 km, Van şehir merkezine 80 km mesafede bulunmaktadır. Van ziyaretinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerden biridir.

 Dört mevsim ziyaret edebileceğiniz bu harika şelale özellikle son dönemlerde turistlerin yoğun ilgisini çekmektedir.

Doğal güzellikleri inceleyerek doğa yürüyüşleri yapıp ciğerlerinize temiz hava doldurabileceğiniz gibi bu güzelliğin çok yakınında piknik yaparak da gününüzü güzelleştirebilirsiniz.

Yeter ki doğaya ait olmayan herhangi bir çöp bırakmayın. Ülkemize dünyanın her yerinden turist çeken bu güzellikleri mutlak suretle korumalı ve gelecek nesillere emanet edebilmeliyiz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Dört Mevsim Farklı Güzellik

Muradiye Şelalesi tek bir kaynaktan dökülmez. Farklı yüksekliklerden dökülen birçok suya sahiptir ve bu sulardan en yüksek olanı 18 metreden dökülmektedir.

Bahar aylarında coşkun sularla karşımıza çıkan bu doğal güzellik kış aylarında da donmuş sularıyla görsel bir şölen sunar.

Hangi mevsimde giderseniz gidin birçok kaynaktan ve farklı yüksekliklerden gelen suların sesleri adeta bir orkestra gibi sizi büyüleyecektir.

Bendimahi Çayı

Buraya kadar gelip de sadece uzaktan bakmak olmaz. Mutlaka şelalenin üst kısımlarına çıkarak bu güzel şelalenin kaynağı olan Bendimahi çayı boyunca yürümelisiniz.

Çay boyunca birçok küçük şelale ve doğal güzellik göreceğiniz için harika bir gezi olacağına emin olabilirsiniz.

Üst kısımdaki asma köprüde dikkatli olmanızda yarar var, siz geçerken sallanması tatilinizin adrenalin seviyesini yükseltecektir. Yine de sunduğu manzara ve şelaleye yaklaşma imkanı sayesinde köprüye çıktığınıza değecektir

Muradiye Şelalesi Nerededir? Nasıl Gidilir?

Van Otogarından kalkan Muradiye ilçe minibüsleri ile ortlama 1 saatte Muradiye Şelalesi’ne ulaşabilirsiniz.

Özel araç ile gelecekseniz Van-Erciş karayolundan Erciş istikametine 60 km devam ettikten sonra sağda Muradiye Şelalesi tabelasından girip 20 km sonra ulaşabilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster